Dokąd latamy?

Malaga (AGP)

To jedno z tych miast, które można odwiedzić w dowolnym momencie w roku - nawet krótki pobyt okaże się trafionym pomysłem! Malaga to nie tylko kawał historii, intrygująca architektura, fantastyczna kuchnia i piękna pogoda prawie każdego dnia, ale też długie kilometry piaszczystych plaż i mnóstwo urokliwych zaułków ukrytych na Starym Mieście. Wszystko to sprawia, że andaluzyjska metropolia leżąca nad Morzem Śródziemnym i u podnóża majestatycznych Gór Betyckich, skradła serce już niejednemu podróżnikowi. A czy Ty będziesz w stanie oprzeć się słynnej bramie do Costa del Sol?

Malaga - największe atrakcje Ciudad Genial

Genialne Miasto, bo takim mianem również bardzo często określa się drugą największą miejscowość w Andaluzji (większa jest tylko stolica - Sewilla) już od lat uznawane jest przez jedno z najciekawszych miejsc w Hiszpanii. Najważniejsze zabytki Malagi to m.in. popularna "La Manquita", a więc katedra Santa Iglesia Catedral Basílica de la Encarnación, Teatr Rzymski, fenicki port, obronny zamek Gibralfaro oraz pałac Alcezaba, zbudowany w XI w. przez ówczesnych muzułmańskich władców.

Jeżeli nie należysz jednak do miłośników podziwiania architektury, nie martw się: wczasy w Maladze mają do zaoferowania o wiele więcej. Ogromną popularnością cieszy się choćby Muzeum Picassa, który przyszedł na świat właśnie w tym mieście. W poświęconym mu muzeum zgromadzono ponad 200 dzieł genialnego artysty. Kojarzymy go głównie z malarstwem, ale trzeba pamiętać, że Picasso jest autorem także wielu wspaniałych rzeźb i grafik.

Potrzebujesz trochę cienia i powrotu na łono przyrody? Koniecznie odwiedź ogród historyczno-botaniczny La Concepción z tysiącami gatunków egzotycznych roślin sprowadzonych tutaj z całego świata. Możesz też się wybrać nieco za miasto, do parku przyrody Montes de Malaga. To prawdziwy raj dla pasjonatów pieszych wędrówek i osób uwielbiających pokonywać górskie trasy rowerem.

W Maladze i okolicznych miejscowościach nie mogło też zabraknąć licznych atrakcji dla dzieci. Poza piaszczystymi plażami, na najmłodszych turystów czekają m.in.:

• delfinarium Selwo Merina,
• zoo odtwarzające naturalne warunki środowiskowe Bioparc Fuengirola,
• czy największy park wodny na Costa del Sol - Aqualand Torremolinos.