Dokąd latamy?

Londyn-Stansted (STN)

Londynu nie da się porównać z żadnym innym miejscem na świecie. To mieszanka tradycji i nowoczesności, które widać na każdym kroku. Zgiełk miasta łączy się ze spokojem panującym w licznych parkach. Miasto, które zachwyca zarówno turystów jak i mieszkańców. Londyn można z pewnością nazwać stolicą świata, bo jego mieszkańcy posługują się trzystoma językami. To fantastyczne miejsce, w którym poznać można różne kultury całego świata.

Jak dostać się z i na lotnisko - Londyn Stansted:

Przydatne linki:

Zarezerwuj hotel:

Magiczne miasto wielu kultur

Pomimo faktu, że Londyn na pierwszy rzut oka to miasto głośne i chaotyczne, nie można odmówić mu wyjątkowego charakteru oraz charyzmatycznego wyglądu. Wspaniałe zabytki, piękna architektura, do tego światowej klasy, darmowe muzea i wiele innych atrakcji przyciągają każdego dnia setki turystów. Neogotyckie mury mieszają się z nowymi budynkami, paradoksalnie tworząc jednolitą tkankę miejską, która zostaje przedzielona malowniczymi ogrodami parkowymi, utrzymanymi w brytyjskim stylu. To wszystko sprawia, że stolica Wielkiej Brytanii to jedno z najchętniej odwiedzanych miast na całym świecie, do którego wygodnie polecisz z lotniska Łódź - zarezerwuj bilet już dziś!

Warto uwagę na to, że to miasto tętni życiem o każdej porze dnia i nocy. Będzie idealnym pomysłem na zwiedzanie dla wszystkich, którzy cenią wielokulturowe metropolie, zabytkową architekturę oraz podróże śladami historii. Pomimo zgiełku w Londynie można odnaleźć kojącą harmonię, która wiele osób przyciągnęła na stałe.

A może Cambridge w Londynie?

Jeżeli lądujesz na lotnisku Londyn Stansted, warto również rozważyć zwiedzanie urokliwego Cambrige. To uniwersyteckie miasteczko jest oddalone zaledwie o 30 minut drogi autem od portu lotniczego i może stanowić doskonały początek podróży po Anglii. Słynie z drugiego najstarszego uniwersytetu w kraju, który został założony w 1209 roku. To właśnie zabytkowe budynki znajdujące się nad rzeką Cam stanowią jedną z głównych atrakcji miejscowości. Oprócz tego właściwie cała architektura miasta pozostała oryginalna do chwili obecnej.

Cambridge to miasto, w którym odetchniesz od wielkomiejskiego zgiełku i oderwiesz się na dłuższą chwilę. Zwłaszcza, jeżeli wybierzesz spacer po wspaniałych parkach ze starymi drzewami. Na szczególną uwagę zasługują Uniwersyteckie Ogrody Botaniczne, gdzie oprócz wspaniałej przyrody zjesz smaczny posiłek w lokalnej restauracji.

Już teraz sprawdź najbliższe loty z Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi, zarezerwuj bilet na wygodny samolot i spędź najlepsze chwile w stricte brytyjskim klimacie!