Dokąd latamy?

Alicante (ALC)

Alicante jest położone w samym centrum wybrzeża Costa Blanca. Jest jednym z najważniejszych ośrodków hiszpańskiego wschodniego wybrzeża. Bogata oferta pól golfowych i spokojne wody Morza Śródziemnego, to tylko niektóre z atrakcji oferowanych przez to piękne miasto portowe, położne u stóp Zamku Santa Bárbara. 

Starówka, położona u podnóży twierdzy, kryje bardzo interesujące dziedzictwo architektury zarówno świeckiej jak i religijnej. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc, które na pewno odwiedzisz wybierając się na wczasy i wycieczki do Alicante jest Promenada Hiszpanii - nadmorska aleja, będącej tradycyjnym miejscem spacerów jego mieszkańców. Miasto to także miejsce o głębokich, popularnych tradycjach, takich jak święto Maurów i Chrześcijan oraz noc św. Jana.

Czemu warto spędzić wakacje w Alicante?

Powodów jest całe mnóstwo. Hiszpański kurort, do którego zapewniamy bezpośrednie loty z Łodzi, jest przede wszystkim prawdziwym rajem dla plażowiczów i miłośników morskich kąpieli - nawet w samym centrum miasta bez trudu znajdziesz wspaniałe, piaszczyste plaże! A w niedużej odległości czekają na Ciebie też te oznaczone Błękitną Flagą, która świadczy o ich nieskazitelnej czystości. Już same wpadające w ucho nazwy tych plaż, takie jak choćby La Albufereta, Saladares-Urbanova czy Postiguet, potrafią rozbudzić w nas tęsknotę za wakacjami i błogim wypoczynkiem. Jeżeli marzysz o naładowaniu akumulatorów po długich miesiącach ciężkiej pracy, tutejsze plaże na pewno przypadną Ci do gustu, są po prostu przepiękne!

Wczasy w Alicante nie muszą się jednak ograniczać wyłącznie do kąpieli oraz opalania się w hiszpańskim słońcu. Aby nie popaść w rutynę, warto urozmaicić wakacje wycieczkami do najciekawszych atrakcji regionu. Jedną z nich bez wątpienia jest romantyczny rejs statkiem na pobliską wyspę Tabarca. Tutejszy rezerwat marynistyczny od lat przyciąga do siebie wczasowiczów uwielbiających nurkować - w wodach wokół wyspy nie brakuje ciekawych gatunków fauny i flory.

Co jeszcze trzeba zobaczyć na wczasach w Alicante?

Gdy zdobędziemy już zamek Santa Bárbara, odwiedzimy fascynującą wyspę Tabarca, a później zregenerujemy siły na jednej z plaż, na pewno nabierzemy ochoty na nocny wypad do imprezowej dzielnicy El Barrio. Właściwie każda z wąskich uliczek składa się tutaj z barów i dyskotek, w których można wyszaleć się za wszystkie czasy, a przy okazji przetestować lokalne drinki.

Masz ochotę na dalsze wycieczki? Wczasy w Alicante to świetna okazja, aby odwiedzić np. Elche, gdzie znajduje się ogromny, największy w Europie gaj palmowy Palmeral de Elche, czy kolorową wyspę rybacką Villajoyosa. Nie zapomnijcie też zajrzeć do rezerwatu przyrody Parque Natural de las Lagunas de la Mata y Torrevieja i wykąpać się w słynnym różowym jeziorze - na całym świecie istnieje tylko kilka tego typu atrakcji!

Całoroczne loty do Alicante z Łodzi samolotem rejsowym Ryanair trwają zwykle około 3,5 godziny. Zapewniamy komfortowe, bezpośrednie połączenia z największego portu w centralnej części Polski - zachęcamy do zapoznania się z rozkładem lotów lotniska im. Władysława Reymonta.