Ciekawostki podróżnicze

Do jakich państw są najtańsze loty?

02.03.2023

Podróże samolotem już od dawna nie są luksusem, na który stać jedynie najbogatszych. Wręcz przeciwnie - do wielu obleganych przez turystów europejskich miast dostaniemy się w ten sposób bez sięgania głęboko do kieszeni, często za znacznie mniejsze pieniądze niż w przypadku korzystania z transportu samochodowego czy szynowego. Planujesz krótki city break? A może marzy Ci się dłuższy urlop, podczas którego naładujesz w końcu akumulatory nową energią, ale nie chcesz zanadto uszczuplać oszczędności na koncie? Pomocny okaże się nasz dzisiejszy artykuł, w którym dowiesz się, dokąd zabiorą Cię najtańsze loty dostępne na rynku!

Poznaj Europę bez wydawania milionów monet

Położenie Polski w samym sercu Europy ma wiele plusów. Jednym z nich jest dostępność tanich lotów do wielu ciekawych destynacji w Europie Zachodniej. Tanie linie lotnicze ciągle mają jednak mnóstwo fantastycznych ofert dla polskich turystów. W bardzo dobrej cenie dostępne są tradycyjnie już loty do Anglii - nie trzeba się wcale wiele natrudzić, aby kupić bilety w obie strony za zaledwie 100 zł lub czasami nawet mniej. Bardzo często można też trafić na doskonałe okazje cenowe w przypadku połączeń lotniczych do Grecji, Włoch, Chorwacji czy Bułgarii, zwłaszcza jeżeli interesuje nas zwiedzanie tych pięknych państw poza sezonem.

Jeżeli interesują Cię natomiast najtańsze loty z portu im. Władysława Reymonta, warto postawić na połączenia obsługiwane przez Ryanair i Wizz Air. Ci przewoźnicy słyną z niskich cen i mogą zabrać Cię bezpośrednio z Łodzi nie tylko na Wyspy Brytyjskie i do Irlandii, ale również do Brukseli, Alicante i Mediolanu. Polecamy regularnie przeglądać strony internetowe tych tanich linii lotniczych w poszukiwaniu promocji: nierzadko można trafić na prawdziwe perełki i ruszyć w Europę już za kilkadziesiąt złotych w jedną stronę!