Ciekawostki podróżnicze

Jak znaleźć tanie loty? Porady i wskazówki dla turystów

27.01.2023

Trudno porządnie wypocząć, gdy z tyłu głowy kołacze Ci myśl, że na wymarzone wakacje wydałeś większość zgromadzonych na koncie oszczędności. Inflacja w Polsce bije kolejne rekordy, warto więc choć chwilę poświęcić na rozejrzenie się za atrakcyjnymi okazjami cenowymi - wbrew pozorom jest ich całe mnóstwo, nie jest to zatem wcale takie skomplikowane, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Zebraliśmy kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym dużo łatwiej znajdziesz tanie loty do interesujących Cię miejsc!

Jak polecieć na wakacje bez sięgania głęboko do kieszeni? Najważniejsze zasady

Poszukiwania warto rozpocząć możliwie jak najwcześniej, najlepiej nawet ponad pół roku przed planowanym terminem wyjazdu. Będziemy mieć wówczas nie tylko ogromny wybór, ale zyskamy również możliwość uprzedzenia innych łowców okazji, a także gwarancję niezmienności ceny. Jeżeli rozglądasz się za wakacjami all inclusive, koniecznie skorzystaj z naszej intuicyjnej wyszukiwarki wczasów - wystarczy kliknąć "Lato 2023", a na Twoim ekranie pojawią się dziesiątki ofert, w których tanie loty są już wliczone w całkowite koszty wyjazdu. To świetny sposób, jeżeli zależy Ci na wakacjach o możliwie jak najlepszym stosunku jakości do ceny!

Jeżeli możesz pozwolić sobie jednak na pewną elastyczność, dobrze jest czasami uzbroić się w cierpliwość i - niczym rasowy myśliwy - zaczaić na tanie loty last minute. Nie jest to może najlepsza opcja dla statecznych rodzin z dziećmi, ale gdy podróżujesz samotnie lub z drugą połówką możesz dzięki temu zwiedzić nawet egzotyczne zakątki globu za stosunkowo niewielkie pieniądze. Grunt to częste sprawdzanie stron biur podróży. Gdy zbliża się termin wylotu, a w samolocie ciągle kilka wolnych miejsc, ceny potrafią być nawet o ponad 50% niższe.

Kiedy najłatwiej o tanie loty?

Oczywiście poza wysokim sezonem. Najtańsze loty upolują Ci, którzy są w stanie pójść na duże kompromisy w kwestii własnej wygody i np. nie robi im problemu, aby na miejsce dolecieć z przesiadkami na różnych lotniskach. Najczęściej wystarczy jednak dostosować termin urlopu odpowiednio do cen i zarezerwować bilety z większym wyprzedzeniem - tani lot w upragnione miejsce może w ten sposób znaleźć dosłownie każdy!