Routes Europe 2023

Łódzkie lotnicze skarpetki w Bergen

 15. Forum Routes Europe w Bergen to pierwsze po przerwie spowodowanej koronawirusem spotkanie branży lotniczej z całej Europy. Od 18 do 20 maja do Norwegii przyjechali przedstawiciele lotnisk, linii lotniczych i reprezentanci regionów turystycznych.

Podczas części targowej imprezy, odbywającej się w budynku Grieghallen - filharmonii w Bergen prezentowały się Porty Lotnicze i regiony. W salach konferencyjnych odbywały się spotkania stolikowe przewoźników i lotnisk oraz panele dyskusyjne poświęcone głównie powrotowi branży do normalności po dwóch latach pandemii.

Stoisko Portu Lotniczego w Łodzi nawiązywało do architektury fabrycznej oraz ekologii. Właśnie szacunek dla środowiska był motywem przewodnim wystroju stoisk na Forum Routes Europe w Bergen, gdyż Norwegia z nieskażoną przyrodą, szczególnie dba o ratowanie klimatu i szacunek dla środowiska. Na łódzkim stoisku czerwona cegła charakterystyczna dla postindustrialnych budynków naszego miasta, wraz z czarnymi loftowymi elementami wystroju, połączona została z surowym, pachnącym żywicą drewnem oraz roślinami.

Pracownicy lotniska spotkali się na stoisku z przedstawicielami innych portów z całej Europy, przewoźników, regionów turystycznych.

Gadżetem, który robił na targach furorę były skarpetki z elementami lotniczymi. Łódzkie lotnisko już szósty raz zawiozło na Routes Europe specjalnie zaprojektowane skarpetki, które zawierają jakieś przesłanie. W tym roku skarpetki były niebiesko-żółte i symbolizowały solidarność Unii Europejskiej z walczącą Ukrainą.

Skarpetki produkowane są lokalnie – w Konstantynowie Łódzkiem.

Tradycją łódzkiego stoiska jest wspólne zdjęcie delegatów w lotniczych skarpetkach.

Na stoisku prezentowane były filmy i zdjęcia Łodzi i regionu łódzkiego, na których pokazaliśmy gościom m.in. Orientarium, Monopolis, Manufakturę, zrewitalizowane fabryki i Piotrkowską.

Więcej o Forum Routes Europe przeczytasz TUTAJ i TUTAJ