Ciekawostki podróżnicze

Najtańsze kierunki dla Polaków podczas wakacji latem

21.09.2023

Gdzie polecieć każdego roku na wczasy, aby odpocząć w komfortowych warunkach i jednocześnie nie przepłacić? Takie pytanie zadają sobie w ostatnich miesiącach z pewnością tysiące Polaków, a sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że lubiana w naszym kraju Chorwacja mocno ostatnio podrożała. Niestety inflacja mocno dała się we znaki turystom - ceny noclegów w bieżącym roku wzrosły średnio o 20-30%, w zależności od miejsca wybranego na wypoczynek. Jakie są zatem najtańsze kierunki podczas wakacji? Sprawdzamy to w dzisiejszym artykule!

Wakacje w dobrej cenie - które kierunki wziąć pod uwagę?

Jeżeli kochasz Bałkany, ale szanujesz też swoje oszczędności na koncie, w tym roku zamiast do Chorwacji zdecydowanie warto ruszyć do słonecznej Bułgarii. Tygodniowe wczasy w tym kraju możesz zarezerwować już za nieco ponad 1000 zł od osoby, a więc taniej niż nad Bałtykiem! Polecamy zwrócić uwagę zwłaszcza na okazje last minute - do państwa ze stolicą w słynącej ze starożytnych zabytków Sofii nierzadko można polecieć za nawet 200-300 zł w obie strony. Sprawdź nasze loty do Burgas!

Rozważasz wczasy all inclusive i chcesz mieć gwarancję pięknej pogody? Na pewno ucieszysz się w takim razie, że tak uwielbiane wśród Polaków cele podróży jak greckie wyspy Zakynthos i Kreta w dalszym ciągu śmiało można zaliczyć do najtańszych kierunków letnich wypraw. Tutaj słońce świeci przez zdecydowaną większość dni w roku! Wbrew pozorom jest to jednak dobra opcja nie tylko dla miłośników plażowania - to właśnie podczas wakacji w Grecji wielu Polaków miało swoje pierwsze doświadczenia z nurkowaniem i sportami wodnymi dostarczającymi mnóstwa adrenaliny.

Tania klasyka - rodzinne wczasy w Turcji

Wymieniając najtańsze kierunki podczas wakacji nie sposób nie wspomnieć również o Riwierze Tureckiej. Niskie ceny nie przekładają się jednak w żadnym przypadku na gorszy komfort wypoczynku. Jest wręcz przeciwnie - zarówno w większych kurortach, takich jak Antalya i Alanya, jak i tych mniejszych, np. Side łatwo dostępne są obiekty noclegowe o bardzo wysokim standardzie.

Wymarzone wakacje na popularnych greckich wyspach i Riwierze Tureckiej mają jeszcze jedną zaletę: oba te najtańsze kierunki dostępne są z naszego portu lotniczego w Łodzi!