Ciekawostki podróżnicze

Riwiera Turecka

01.08.2022

Ten kierunek turystyczny już od lat zbiera bardzo dobre opinie i jest obecnie jednym z ulubionych miejsc wypoczynku nie tylko naszych rodaków, ale i mieszkańców wielu innych krajów Unii Europejskiej. Riwiera Turecka ma w sobie bowiem coś wyjątkowego, jakąś trudną do określenia, ale prawie namacalnie wyczuwalną magię, która przyciąga nas niczym ogromnych rozmiarów magnes. To przecież właśnie w tym regionie rozciągającym się wzdłuż wybrzeży ciepłych mórz - Śródziemnego i Egejskiego - znajdziemy iście niewyczerpane bogactwo atrakcji dla wczasowiczów.

Wakacje na Riwierze Tureckiej - urlop Twoich marzeń!

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jednego dnia wybrać się na wysokogórską wędrówkę i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, a już za chwilę rozkoszować się kąpielą w tutejszej krystalicznie czystej wodzie. Kolejnego dnia wakacyjnej przygody na Riwierze Tureckiej można odwiedzić ruiny jednej ze starożytnych osad, by wkrótce potem oddać się relaksowi w słynnym Aqualandzie lub ruszyć na morską wycieczkę w kierunku wyspy Kekova, gdzie można zobaczyć fascynujące pozostałości zatopionego miasta. Jeszcze innym razem czeka na Ciebie zwiedzanie twierdzy obronnej Mamure Kalesi bądź pirackich jaskini rozrzuconych w niedużej odległości od znanego kurortu Alanya.

A to dopiero naprawdę niewielka część atrakcji, które ma dla Ciebie do zaoferowania południowo-zachodnia część Turcji, więc jedne wakacje na pewno nie wystarczą, aby odkryć całe piękno tego wyjątkowego regionu.

Naszła Cię ochota wczasy Last Minute w dobrej cenie? Pora sprawdzić loty na Riwierę Turecką!

Najlepszą bazą wypadową będzie oczywiście Antalya. Będąc tutaj na wczasach koniecznie zajrzyj do Muzeum Archeologicznego, rzuć okiem na monumentalną bramę Hadriana i odwiedź pobliskie wodospady w parku narodowym Kursunlu. Później możesz dalej eksplorować uroki wybrzeża lub zdecydować się na wyprawę w głąb lądu, gdzie czeka na Ciebie choćby słynące z urzekających widoków Pamukkale. Do Antalyi na Riwierze Tureckiej w komfortowy sposób dostaniesz się z Łodzi - Port Lotniczy im. Władysława Reymonta proponuje świetne połączenia. Sprawdź całą ofertę wakacyjnych czarterów!