Ciekawostki podróżnicze

Okazje na loty za granicę w weekend

27.03.2023

Czasami wystarczy naprawdę niewiele, aby przełamać codzienną monotonię i odkryć nowe miejsca, nawet jeżeli do urlopu zostało Ci jeszcze ładnych parę miesięcy, a Twój portfel nie pęka w szwach. Weekendowe loty za granicę to doskonały sposób na poznawanie największych miast Europy. Bilet w tę i z powrotem do Londynu, Dublina, Brukseli, Mediolanu i wielu innych metropolii z tysiącami zabytków i mnóstwem atrakcji dla całej rodziny można czasami kupić nawet za kilkadziesiąt złotych. Trzeba jednak trzymać rękę na pulsie i szybko podejmować decyzje - nietrudno się domyślić, że takie okazje błyskawicznie przyciągają wszystkich miłośników city breaków.

Lot za granicę w weekend - najlepsza okazja do zbierania nowych doświadczeń!

Marzysz o zobaczeniu na żywo swojej ulubionej drużyny z Premier League? Szykujesz się już na majową Noc Muzeów w Londynie, podczas której w jeden weekend można zachwycać się wystawami najsłynniejszych instytucji kulturalnych zupełnie za darmo? A może chcesz zrobić niespodziankę swojej drugiej połówce i zaprosić ją na romantyczną kolację w Mediolanie? Dzięki tanim liniom lotniczym możesz zrealizować każdy z tych pomysłów bez poważniejszego uszczuplania domowego budżetu. Prawie każdego dnia pojawiają się fenomenalne okazje na loty za granicę, wystarczy tylko umieć je wyłuskać i uprzedzić innych łowców tanich biletów!

Jak to zrobić? Najlepszym sposobem jest CZĘSTE sprawdzanie zarówno stron samych przewoźników, jak i wyszukiwarek tanich lotów. Za granicę najłatwiej będzie wybrać się osobom spontanicznym: gdy trafia się okazja, aby za niecałe 100 zł odwiedzić ciekawy zakątek Europy i jeszcze wrócić przed końcem weekendu, nie wolno zwlekać z rezerwacją.

Jeżeli zależy Ci na podróży w konkretne miejsce w dogodnym dla siebie terminie, dobrym pomysłem jest śledzenie wyszukiwarek lotów Skyscanner czy FRU.PL lub pobranie ich dedykowanych aplikacji. Na telefonie wyświetlać nam się będą wówczas powiadomienia o wszystkich ciekawych okazjach. Być może któregoś dnia trafi się też promocja last minute na weekendowy lot za granicę, z której skorzystasz bez chwili wahania.