Ciekawostki podróżnicze

Tanie wczasy za granicą

03.01.2023

Na wypoczynek w komfortowych warunkach zasługuje każdy! Już od wielu lat doskonale wiadomo, że zbyt długa praca bez regularnego ładowania akumulatorów nie popłaca - grozi szybkim wypaleniem zawodowym, frustracją i chronicznym zmęczeniem. Eksperci przewidują jednak, że kolejny rok będzie ciężki pod względem finansowym, a rozpędzona inflacja przekona wielu Polaków, aby wybrać tanie wakacje za granicą. Gdzie warto polecieć na wczasy, aby przywieźć ze sobą przepiękne wspomnienia i tylko nieznacznie uszczuplony portfel? Dzisiaj to sprawdzimy! 

Tanie wczasy za granicą z wylotem z Łodzi 

Gdy myślimy o przystępnych cenowo destynacjach turystycznych, od których oczekujemy jednocześnie fantastycznej pogody i wielu ciekawych atrakcji, zawsze warto spojrzeć na południowych wschód Europy. Tydzień w słonecznej Bułgarii dostarczy Ci wielu niezapomnianych wrażeń, a ceny noclegów w tamtejszych kurortach potrafią być o wiele niższe niż nad polskim morzem.

Okazuje się, że aby spędzić tanie wczasy za granicą nie potrzeba wcale sięgać szczególnie głęboko do kieszeni - za tygodniowy pobyt w jednym z hoteli na Słonecznym Brzegu zapłacimy nawet poniżej 2000 zł za osobę. Trudno o beztroski relaks na piaszczystej plaży w lepszej cenie! Wakacje w Bułgarii możemy z czystym sumieniem polecić zarówno rodzinom z dziećmi, jak i parom - nie zabraknie tam atrakcji wodnych, okazji do poznawania ciekawego kulturowo kraju, błogiego lenistwa, możliwości uprawiania wielu sportów oraz pysznej tradycyjnej kuchni! 

Niedrogie wakacje all inclusive w Turcji lub w Grecji 

Te kierunki już od dawna są świetnie znane wszystkim miłośnikom tanich, zagranicznych wczasów! Oba państwa przyciągają tysiącami unikatowych zabytków oraz szeroką ofertą luksusowych apartamentów w przystępnej cenie. Port lotniczy im. Władysława Reymonta w Łodzi obsługuje połączenia m.in. do Antalyi, a także na Kretę i Rodos. W Grecji i Turcji świetnie się odnajdą osoby uwielbiające imprezowe życie, którym tętnią największe wakacyjne kurorty, ale biura podróży mają w swojej ofercie też wczasy w dużo mniej zatłoczonych miejscach, np. w Side. Teraz jest idealny moment, by tanio wykupić wakacje first minute za granicą!