Ciekawostki podróżnicze

TOP 10 miejsc w Londynie, które powinien odwiedzić każdy turysta

04.05.2020

Londyn to miejsce tak obfitujące w atrakcje, że ograniczenie się tylko do 10 to nie lada wyzwanie. Dlatego poniższa lista nie jest ani wyczerpująca, ani rozstrzygająca. Osoby, które choć raz odwiedziły największe miasto królestwa z pewnością znalazły w nim swoje ulubione zakątki, który niekoniecznie znalazły się na naszej liście TOP 10 atrakcji turystycznych. Od czego rozpoczniemy zwiedzanie?

Zanim przejdziemy do pierwszego punktu naszej wycieczki zwróćmy uwagę na to, że nie każda atrakcja, słynny londyński landmark  jest udostępniona dla zwiedzających. Czasami, żeby nie powiedzieć często są to obiekty, które podziwiamy przede wszystkim z zewnątrz. Z drugiej strony, być w Londynie i nie widzieć, to jak pojechać do Paryża i przez cały pobyt usilnie starać się nie dostrzec Wieży Eiffela. Dlatego na naszej liście pojawią się również te atrakcje, na które warto chociażby „rzucić okiem”.

Big Ben

Big Ben często mylnie utożsamiany z Wieżą Zegarową w Pałacu Westminsterskim to dzwon. Jest on tak duży, że wagą dorównuje małemu słoniowi. Big Ben, a właściwie Wieża Zegarowa Pałacu Westminsterskiego - za sprawą Big Bena - znalazła się w TOP5 światowego rankingu selfie. Co to oznacza? Mniej więcej to, że zrobienie sobie selfi na tle Big Bena jest wręcz obowiązkowym punktem wycieczki po Londynie.

London Eye

Największe koło widokowe na świecie kręci się tak wolno, że do pełnego obrotu potrzebuje aż 30 minut. Tyle z pewnością wystarczy, żeby nacieszyć oko panoramą Londynu. Atrakcja należy do tych raczej obleganych, dlatego wybierając się na London Eye warto uzbroić się w cierpliwość.

(zdj. London Eye, Londyn, Wielka Brytania)

Buckingham Palace

Mimo iż szanse na wejście do pałacu są żadne, przyjęło się, że będąc w Londynie Buckingham Palace odwiedzić po prostu trzeba. Przy okazji można nacieszyć oczy uroczystą ceremonią zmiany warty, która trwa 45 minut.  

Hyde Park

Będąc w Londynie nie można nie odwiedzić przynajmniej jednego z miejskich parków. Jest ich tak wiele, że nie sposób ich zliczyć. Dlatego wszystkim zainteresowanym  proponujemy wycieczkę do tego najpopularniejszego. Hyde Park to 150 hektarów zieleni miejskiej zlokalizowanych w samym centrum Londynu. To tutaj znajduje się Speakers Corner oraz fontanna upamiętniająca Księżną Dianę.

Piccadilly Circus

Kolejna z wizytówek Londynu do "pooglądania" to zaokrąglony budynek, na którym umieszczone są gigantyczne świetlne reklamy. Reklamy są tak duże, że Piccadilly Circus jest widoczny nawet z samolotu.

Jakie atrakcje mieści pozostała piątka?

Na liście znajduje się m.in. jeden z największych kościołów na świecie znany jako St Paul's Cathedral (Katedra św. Pawła). Katedrę najlepiej widać z dachu domu towarowego New One Change. Obowiązkowym punktem wycieczki jest oczywiście Tower of London z mieszczącą królewski arsenał broni White Tower. Kolejnym ladmarkiem, obok którego nie można przejść obojętnie jest Tower Bridge. Najwięcej emocji przysparza spacer po chodniku na najwyższym poziomie, ponad 40 metrów nad rzeką. Chodnik ma szklaną podłogę, przez którą można spojrzeć z góry na pieszych, czerwone autobusy, a przy odrobinie szczęścia również na statki przepływające dosłownie pod naszymi stopami.