Aktualności

Wystartowały letnie czartery

29.04.2024

Lotnisko w Łodzi zainaugurowało sezon letnich czarterów. W sobotę odleciały dwa samoloty do tureckiej Antalyi, w niedzielę kolejny. Ponad pół tysiąca turystów spędzi długi majowy weekend na Tureckiej Riwierze. A to dopiero początek.  

Podczas inauguracji połączeń czarterowych Lotniskowa Straż Pożarna powitała salutem wodnym pierwszy samolot linii Tailwind. To turecka linia czarterowa, która będzie wozić na wypoczynek klientów biur podróży TUI i  Rainbow. W ten weekend startują jeszcze dwa samoloty linii lotniczej Enter Air z klientami biura Coral Travel.

Dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź: „Po raz pierwszy wakacyjne czartery na naszym lotnisku rozpoczynają się tak wcześnie i po raz pierwszy będzie ich tak dużo. W szczycie sezonu tygodniowo 14 samolotów czarterowych poleci z Łodzi do Turcji, Tunezji, Bułgarii i na trzy greckie wyspy Kretę, Rodos i Zakynthos. Mamy w ofercie dwie nowości – Tunezję, której nie było od 10 lat oraz Bodrum w Turcji na Riwierze Egejskiej. Doskonale układa się współpraca z największymi biurami podróży w Polsce: Coral Travel, Itaka, Grecos Holiday, TUI oraz Rainbow, a także z lokalnymi biurami agencyjnymi, którzy mają bezpośredni kontakt z klientami i są najlepszymi ambasadorami oferty z Łodzi.”

Andrzej Tokarczyk, dyrektor Dział Sieci Agencyjnej i Franczyzowej Rainbow:
 „Rozwój lokalnej siatki połączeń lotniczych w sposób zdecydowany wpisuje się w naszą strategię przybliżania oferty Klientom. Łódź jest dla nas bardzo ważnym miastem, nie tylko dlatego, że tutaj są nasze korzenie, ale również ze względu na drzemiący tu potencjał jeśli chodzi o planowanie i rozwój wylotów. Niezwykle cieszy nas fakt, że właśnie dziś, 27.04 rozpoczynamy naszą operację na sezon Lato 2024 kierunkiem szalenie popularnym i uwielbianym przez turystów, czyli Riwierą Turecką. Latem będzie można z Rainbow polecieć tam aż trzy razy w tygodniu – w soboty, niedziele oraz środy. Do tego dokładamy kosmopolityczne Bodrum z wylotami w niedziele. Ten rok to również całkiem sporo słonecznej Grecji – Zakynthos, Kreta i Rodos to wyspy, których nie trzeba specjalnie przedstawiać, a niezmiennie od lat biją rekordy popularności. Do tego serwujemy Bułgarię oraz Tunezję – dla spragnionych wakacyjnego relaksu w dobrych obiektach w przystępnej cenie. Jesteśmy także dumni ze wspaniałej współpracy z lotniskiem w Łodzi, także w sferze wspólnych działań marketingowych i promujących ofertę.”

Robert Makowski, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Łódź: „Lotnisko szykuje się na bardzo dobry sezon letni. Szacujemy, że przez całe wakacje odprawimy 80 tysięcy pasażerów lotów czarterowych. Jeśli tak się stanie, to będzie lepszy wynik od zeszłorocznego o 20 tysięcy. Dzięki bardzo dobrej współpracy z czołowymi touroperatorami z roku na rok rozszerzamy naszą ofertę, Liczymy, że podobnie jak w latach ubiegłych, łodzianie i mieszkańcy regionu łódzkiego chętnie będą korzystać z bogatej oferty przygotowanej przez biura podróży we współpracy z lotniskiem. Czartery to najwygodniejszy sposób spędzania wakacji, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, co widzimy dzisiaj w terminalu wśród podróżnych lecących z Łodzi na majówkę. Co prawda startujemy dziś z lotami czarterowymi, ale na wakacje można też polecieć z Łodzi na własną rękę samolotami linii Ryanair np. do Hiszpanii - do Alicante lub do Malagi, czy do Włoch korzystając z połączenia do Mediolanu Bergamo. Tego lata z Łodzi samoloty będą wykonywać 32 loty tygodniowo na 14 kierunkach, od A, jak Alicante do Z, jak Zakynthos. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.”