Ciekawostki podróżnicze

Gdzie najlepiej rezerwować bilety lotnicze?

28.07.2023

Dalekie podróże nie muszą wiązać się z luksusem i prestiżem - atrakcyjne ceny i częste promocje sprawiają, że loty samolotem są dostępne dla każdego bez względu na budżet. Aby jednak móc korzystać z okazji, należy wiedzieć, gdzie ich szukać. Z niniejszego poradnika dowiesz się, gdzie najlepiej rezerwować bilety lotnicze, aby nie przepłacać.

Tanie linie lotnicze - sprytny sposób na podróżowanie

Ryanair, Wizz Air czy EuroWings to marki, których nikomu nie trzeba przedstawiać. W ich samolotach usługi pokładowe są zwykle drogie i brakuje wachlarza udogodnień dla pasażerów, jednak te mankamenty zdecydowanie równoważy niska cena biletów. Tanie linie lotnicze są świetnym wyborem zwłaszcza na krótkie podróże po Europie, kiedy jesteśmy skłonni zapomnieć o drobnym dyskomforcie, aby zachować w portfelu więcej na wakacyjne wydatki. Na stronach internetowych poszczególnych linii znajdziesz wyszukiwarki oraz możliwość skorzystania z newsletterów informujących o promocjach.

Wyszukiwarki i porównywarki - okazje w zasięgu ręki

Jeśli nie masz czasu na przeglądanie stron poszczególnych linii w poszukiwaniu najtańszego biletu lotniczego w interesującym Cię kierunku, nie przejmuj się - wcale nie oznacza to, że musisz przepłacać przy rezerwowaniu. W internecie pojawia się coraz więcej stron służących do wyszukiwania i porównywania warunków podróży. Kayak, eSky czy Fru.pl to doskonałe przykłady - na tych witrynach znajdziesz szczegółowe filtry, które pozwolą Ci szybko określić szczegóły interesujących Cię ofert, jak na przykład:

  • datę i miejsce wylotu i powrotu,
  • ewentualne przesiadki,
  • przedział cenowy, który Cię interesuje,
  • maksymalny czas podróży,
  • preferowane linie lotnicze.

Porównywarki pozwalają na rezerwację biletu bezpośrednio na stronie lub udostępniają adres URL, pod którym możesz go zakupić. Często oferują również dodatkowe udogodnienia - na przykład specjalne warunki dotyczące rezygnacji lub przebukowania podróży lotniczej bądź aplikacje mobilne umożliwiające załatwienie wszystkich spraw kilkoma kliknięciami na ekranie smartfona.

Chcesz zarezerwować bilety na wymarzone wakacje? Koniecznie sprawdź wyloty z Portu Lotniczego w Łodzi - znajdziesz je zarówno w ofertach popularnych linii, jak i wyszukiwarkach!