Ciekawostki podróżnicze

W jakie dni można znaleźć najtańsze bilety lotnicze i dlaczego?

07.07.2023

Powszechność podniebnych podróży sprawiła, że wakacje w odległych zakątkach świata są w zasięgu ręki. Jedyną barierą, która dzieli nas od wymarzonego urlopu, może być ograniczony budżet - jednak z informacjami, które przygotowaliśmy w niniejszym artykule, z łatwością znajdziesz najtańsze bilety lotnicze.

Środy i wtorki - idealne dni dla łowców promocji

Spore oszczędności można uzyskać, decydując się na bilety lotnicze objęte rabatami. Te jednak nie pojawiają się codziennie - najczęściej można wyszukać je we wtorki i środy. Warto zauważyć, że te dni są świetną okazją nie tylko na rezerwację miejsc w objętych promocją lotach. Inni sprzedawcy często również stosują obniżki cen na konkretne kierunki podróży, aby zachować konkurencyjność oferty. Środek tygodnia może zatem okazać się najlepszym wyborem na poszukiwanie lotu na wymarzone wakacje.

Wcześniejsze planowanie - sprawdzony sposób na najtańsze bilety lotnicze

Jeśli nie chcesz przepłacać za podróż samolotem, nie odkładaj rezerwacji na ostatnią chwilę! Podobnie jak w wypadku innych środków transportu, obowiązuje tu dobrze znana zasada "im wcześniej, tym lepiej". Najtańsze bilety lotnicze zwykle możesz zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem - zacznij poszukiwania miesiąc lub dwa przed wylotem, a z pewnością trafisz na atrakcyjne ceny. Wcześniejsze planowanie należy jednak prowadzić z rozsądkiem, aby nie narażać się na późniejsze koszty związane z odwołaniem podróży lub koniecznością zmiany terminu.

Czy dzień wylotu oraz powrotu może wpłynąć na cenę biletu?

Oczywiście, że tak! Podczas planowania rezerwacji i poszukiwania najtańszych okazji warto zerknąć również w kalendarz i sprawdzić, na jakie dni tygodnia planujemy podróż. Wyruszenie w piątek i powrót w niedzielę niemal zawsze będzie wiązać się z wyższymi cenami biletów lotniczych, ponieważ podróże na jeden weekend (tzw. city break) stają się coraz popularniejsze.

Planujesz wakacje i zależy Ci na jak najtańszej podróży? Koniecznie uwzględnij Port Lotniczy w Łodzi w swojej wyszukiwarce - wiele popularnych linii i biur podróży właśnie tutaj organizuje wyloty w atrakcyjne kierunki turystyczne, dzięki czemu nietrudno znaleźć świetne promocje na bilety!