Ciekawostki podróżnicze

Malaga - nowy kierunek z lotniska w Łodzi, co warto zobaczyć?

04.06.2023

To tutaj urodził się jeden z najwybitniejszych, hiszpańskich artystów i twórca kubizmu - Pablo Picasso. Miasto należy do najstarszych w Europie i było dobrze znane już na długie wieki przed Chrystusem. Szczególnie upodobało je sobie słońce i świeci tutaj przez ponad 300 dni w roku, jest więc doskonałym miejscem na wakacyjny relaks. Aż do XV wieku kwitła tu natomiast kultura islamska, której wpływy doskonale widoczne są również dzisiaj - turyści zachwycą się m.in. klimatycznym pałacem mauretańskim Alcazeba czy pięknie położonym zamkiem Gibralfaro.

Mimo to, dla wielu Malaga pozostaje jedynie bramą do Costa del Sol, miejscem w którym kończy się lot, a zaczynają wakacje. Zanim jednak przez nią przejdziesz, zdecydowanie warto poświęcić choć dzień lub dwa na odkrycie wszystkich jej skarbów!

Wczasy w Maladze - co koniecznie trzeba zobaczyć?

Atrakcji nie zabraknie zarówno dla pełnych energii miłośników aktywnego zwiedzenia, jak i osób, dla których wakacje oznaczają przede wszystkim wylegiwanie się na plaży i kąpiele w ciepłym morzu. Ci pierwsi z pewnością ruszą szlakiem najsłynniejszych zabytków - polecamy zacząć właśnie od wspomnianego pałacu i zamku pamiętających czasy islamskiej dominacji, a później odwiedzić ruiny Teatru Rzymskiego. To nieodłączny punkt każdej wycieczki do Malagi - cudownie prezentuje się zwłaszcza po zmroku!

Będąc w Andaluzji po prostu trzeba zobaczyć urokliwe Stare Miasto i zagłębić się w choć kilka wązkich uliczek - na ich końcu zawsze czeka kolorowa restauracja pełna lokalnych przysmaków lub kusząca zapachami kawiarenka. Gdy dotrzesz na Starówkę, nie zapomnij wstąpić do dobrze widocznej już z daleka, renesansowej katedry - to popularna "La Manquita". Największą atrakcją jest możliwość wejścia na jej dach, skąd roztacza się niezapomniany widok na całe miasto.

Wolisz wypoczynek na kocu? Lot do Malagi okaże się trafionym wyborem - w samym mieście znajduje się 15 plaż, które zazwyczaj nie są specjalnie zatłoczone. Przy prawie każdej jest natomiast dobry, niedrogi bar serwujący tapas. Bezpośrednie loty z Łodzi do Malagi (AGP) rozpoczynają się 29 października br. Sprawdź dostępne terminy i odwiedź to przepiękne miasto nad Morzem Śródziemnym!