Ciekawostki podróżnicze

Alanya

22.07.2022

Zapewniamy Cię, że nie bez powodu nazywa się ją perłą Riwiery Tureckiej! Alanya położona jest nad Morzem Śródziemnym, a w bardzo niewielkiej odległości od miasta znajduje się potężny łańcuch górski Taurus, który rozciąga się na długości blisko 2000 kilometrów. To doskonałe miejsce na wczasy i wycieczki dla dosłownie każdego - zarówno miłośników relaksu na jednej z licznych piaszczystych plaż, jak i osób z duszą sportowca uwielbiających górskie wycieczki, nurkowanie czy kitesurfing. Jak ryba w wodzie poczują się też tutaj wszyscy ci, którzy po prostu kochają poznawać nowe kultury, próbować tradycyjnych potraw i chłonąć fascynujące opowieści z dalekich stron.

Wymarzone wakacje w Alanyi - tak trzeba żyć!

Praktycznie synonimem błogiego wypoczynku i kąpieli w ciepłej, niezwykle czystej wodzie stała się tutejsza Plaża Kleopatra. Można spędzić na niej nawet całe wczasy i wspaniale odprężyć ciało i umysł zmęczony codziennym stresem. Alanya jest jednak też perfekcyjną bazą wypadową na różnorodne wycieczki. Jeżeli nie chcemy ruszać się daleko poza miasto, zdecydowanie warto wybrać się na wzgórze zamkowe Kale. Można się na nie dostać za pomocą kolejki linowej lub zdobyć je bez żadnych ułatwień, na własnych nogach. Wysiłek zostanie sowicie nagrodzony malowniczym widokiem na cały kurort. Koniecznie odwiedźcie też jaskinię Damlatas - wejście do niej znajduje się zaraz podnóża wzgórza. Majestatyczne stalagmity i stalaktyty naprawdę potrafią zrobić wrażenie!

Niezapomniane wczasy i wycieczki. Alanya - co zobaczyć w okolicy kurortu?

Z czystym sumieniem możemy polecić Park Narodowy Kanionu Koprulu, niewiarygodnie piękną Jaskinię Skrzatów oraz starożytne miasto Myra (tak, to właśnie jego biskupem był Św. Mikołaj :) przyciągające turystów grobowcami wykutymi w skale. Nie może Cię też zabraknąć w Zielonym Kanionie - każda chwila rejsu po tym jeziorze to istna uczta dla oczu.

Jak zarezerwować loty do Alanyi?

Kurort nie posiada własnego lotniska, ale można się tam z łatwością dostać z pobliskiej Antalyi. Wygodne połączenia z Portu Lotniczego w Łodzi są na wyciągnięcie ręki, więc nie czekaj i kup bilet na rajską Riwierę Turecką. Możesz też skorzystać z licznych ofert biur podróży i postawić na zorganizowane wczasy obfitujące w interesujące wycieczki fakultatywne. Zapewnij wspaniały odpoczynek całej swojej rodzinie, wybierz wakacje w Alanyi!