Twoja podróż

Bagaż podręczny i rejestrowany

Bagaż podręczny

Przed wylotem prosimy o zapoznanie się z przepisami dotyczącymi limitów bagażu podręcznego obowiązującymi u danego przewoźnika. Informacje dostępne są na stronach internetowych linii lotniczych. W przypadku lotów czarterowych informacji udziela biuro podróży.

Bagaż rejestrowany

Najważniejsze zasady przewozu bagażu rejestrowanego:

  • Ilość sztuk bagażu rejestrowanego oraz maksymalny dopuszczalny jego ciężar określany jest przez każdego z przewoźników. Zasady dostępne są na stronie internetowej Ryanair.
  • Niewykorzystany limit odprawianego bagażu danego pasażera nie przysługuje innym osobom.
  • Dzieciom do 2 roku życia nie przysługuje limit bagażu, wózki i łóżeczka przewożone są bezpłatnie (ale tylko 1 sztuka i jedynie wtedy, gdy niemowlę jest pasażerem rejsu).
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów linie lotnicze nie przyjmują sztuk bagażu o wadze powyżej 32 kg oraz o wymiarach przekraczających 81cm wysokości, 119 cm szerokości i 119 cm głębokości. To ograniczenie wagi nie dotyczy urządzeń do poruszania się (jak wózek inwalidzki).

Wszystkie informacje dotyczące zasad przewozu bagażu oraz cennik dodatkowych usług: Ryanair.

Loty czarterowe

Pasażerowie lotów czarterowych uzyskają szczegółowe informacje dotyczące zasad, limitów i warunków przewozu bagażu w biurze podróży, w którym wykupili swoją wycieczkę.