Ciekawostki podróżnicze

Turcja – jak przygotować się na wakacje?

10.08.2020

Turcja kusi i nie ma się czemu dziwić. Skąpane w słońcu plaże, piękne widoki, bogato rozbudowane zaplecze turystyczne i morze atrakcji to atuty, obok których nie sposób przejść obojętnie. Zwłaszcza teraz, kiedy obywatele RP zostali zwolnieni z obowiązku posiadania wizy turystycznej. Jeśli tylko posiadamy ważny paszport (przez co najmniej 6 miesięcy do dnia wyjazdu) możemy skorzystać z kuszących wakacji w równie kuszących cenach. Co warto wiedzieć planując wakacje w Turcji? Dokąd pojechać? Czy wybrać samolot czy własny transport?

wakacje turcja

Turcja z wylotem z Łodzi - wakacje dla każdego

Wycieczka z wylotem to doskonała alternatywa dla każdego innego środka transportu. Samolot jest szybki i wygodny, a nasz Tour Operator zadba o to, żeby na miejscu odwieźć nas do wybranego przez nas hotelu. Prywatny samochód nie będzie nam potrzebny nawet wówczas, kiedy na miejscu zdecydujemy się na zwiedzanie okolicy - bogata oferta wycieczek fakultatywnych oraz możliwość wynajmu samochodów na godziny czy doby da nam szerokie możliwości poznania Turcji z każdej strony.

Riwiera Egejska czy Turecka?

Wśród turystów planujących wakacje w Turcji największą popularnością cieszą się Riwiera Egejska i Riwiera Turecka. To tu znajduje się wiele kurortów turystycznych charakteryzujących się rozbudowaną infrastrukturą i oferujących szeroki wachlarz atrakcji dla całych rodzin.

Polacy w sposób szczególny upodobali sobie tureckie wybrzeże Morza Śródziemnego. W konsekwencji tego większość  biur podróży posiada w swojej ofercie przynajmniej klika ofert z tego regionu. Do najpopularniejszych kurortów Riwiery Tureckiej należą: Antalya, Alanya, Side, Kemer i Belek. Nieco rzadsze są u naszych tour operatorów oferty kurortów znajdujących się na Riwierze Egejskiej.

Riwiera Egejska jest o wiele bardziej kameralna. Klimat jest tu chłodniejszy i mniej duszny, a przyroda bardziej egzotyczna. Znaleźć tu możemy więcej mniejszych kurortów. Obszar ten znany jest również z bardziej kamienistych plaż, co w połączeniu z droższym zakwaterowaniem i mniej rozbudowaną ofertą atrakcji dla dzieci sprawia, że Riwiera Egejska nie jest chętnie wybierana przez rodziny z maluchami. Do najbardziej popularnych kurortów tego regiony należą: Casme, Bodrum, Marmaris i Oludeniz.

Czy wakacje w Turcji są bezpieczne?

Wielu potencjalnych turystów wciąż odkłada wyjazd do Turcji z obawy o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. W tym miejscu warto zauważyć, że turystyczne regiony Turcji, a więc Riwiera Turecka i Egejska są bezpiecznymi kierunkami podróży. Niemniej jednak, nawet w tych miejscach zaleca się poszanowanie kulturalnych obyczajów - wchodząc do miejsc kultu powinniśmy ściągać buty, a kobiety dodatkowo powinny zakrywać głowę i ramiona.

Jeśli zależy nam na doświadczeniu uroków Turcji w sposób bezpieczny, zamiast wyjazdu zorganizowanego we własnym zakresie zawsze możemy wybrać wycieczkę zorganizowaną. Wówczas mamy pewność, że miejsca które odwiedzamy oraz hotele, w których jesteśmy zakwaterowani są bezpieczne dla zagranicznych turystów.

Oferta wakacyjnych wylotów z Łodzi TUTAJ