Ciekawostki podróżnicze

Tunezja – orientalne wakacje marzeń

10.08.2020

Tunezja fascynuje i czaruje europejskich turystów swoim orientalnym charakterem. Rajskie plaże, turkusowe morze, starożytne ruiny, czarowne miasta i medyny - to wszystko i wiele więcej czeka na zagranicznych gości, którzy mogą wybierać z bogatej oferty doskonale rozwiniętego zaplecza turystycznego. Jako kraj nastawiony na wpływy z turystyki Tunezja dba o jakość i standard hoteli, dzięki czemu w ofertach tour operatorów nie trudno znaleźć prawdziwe pałace, które zostały zaprojektowane i wykonane z myślą o zapewnieniu swoim gościom najwyższego komfortu.

Luksusowe hotele, piękne krajobrazy, gwarantowana pogoda oraz przystępne ceny - to zaledwie kilka powodów, które czynią wczasy w Tunezji ciekawą alternatywą dla kurortów położnych na zachodzie Europy.

Ciekawe wakacje - Tunezja nie tylko od strony plaży

Malownicze, piaszczyste plaże to z pewnością jeden z głównych atutów tunezyjskich kurortów, ale sama Tunezja ma nam do zaoferowania znacznie więcej niż relaks na plaży. Na uwagę z pewnością zasługuje miasto Tunis - stolica Tunezji, w architekturze której z łatwością dostrzeżemy wpływy francuskie. Będąc w mieście watro wybrać się na spacer po medynie - starym mieście charakteryzującym się plątaniną uliczek, licznymi sklepikami i zaułkami oraz charakterystycznym dla tego regionu bazarem. Miłośnicy sztuki starożytnej z pewnością powinni odwiedzić Narodowe Muzeum Bordo. Znajduje się ono ok. 3 kilometrów od ścisłego centrum miasta i mieści bogatą kolekcję sztuki antycznej.

Wśród obowiązkowych punktów turystycznych nie może zabraknąć również gorących źródeł w Korbus. Miejscowość Korbus znajduje się na Przylądku Cap Bon. Już od czasów starożytnych jest uważana za uzdrowiskową. Podobno lokalne wody termalne leczą reumatyzm, artretyzm i choroby gastryczne, a nawet pomagają w zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Najpiękniejsze plaże w Tunezji

Tunezja sama w sobie słynie z pięknych, malowniczych plaż i turkusowego koloru morza, jednak nawet w tym egzotycznym raju na szczególne wyróżnienie zasługują plaże wyjątkowo malownicze - szerokie i piaszczyste. Możemy je znaleźć w miejscowościach takich, jak Tabarka (szerokie plaże ze złocistym piaskiem - doskonałe miejsce do wypoczynku dla rodzin z dziećmi), Bizerta (niezwykle malownicze plaże piaszczyste i kamieniste) oraz Dżerba (jedna z najbardziej zachwycających tunezyjskich plaż słynąca z białego piasku). Dżerba to także jedno z większych ośrodków sportów wodnych - na turystów czekają tutaj narty wodne, windsurfing oraz kitesurfing.

Wczasy w Tunezji - wylot z Łodzi

Marzysz o niezapomnianych wakacjach w skąpanej słońcem Tunezji, ale zniechęca Cię konieczność dojazdu do oddalonego o kilkaset kilometrów lotniska? Sprawdź dokąd w Tunezji możesz wylecieć z Lotniska Łódź! Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertami wybranych biur podróży i tour operatorów.