Ciekawostki podróżnicze

Wczasy w Egipcie na wyciągnięcie ręki

10.08.2020

Egipt to w ostatnich latach bardzo popularny wśród Polaków kierunek na wakacje. Czemu wczasy w Egipcie zawdzięczają swoją popularność? Czy można polecieć do Egiptu z Łodzi? Kiedy najlepiej wybrać się na zwiedzanie Doliny Królów?

wczasy w egipcie

Egipt to kolebka jednej z najstarszych i najbardziej fascynujących cywilizacji. Do dziś kraj jest pełen wspaniałych zabytków, które możemy zwiedzić przy okazji relaksowania się na skąpanej w słońcu plaży lub czyniąc z nich główny cel naszej wycieczki. Obok tajemnic świata faraonów w Egipcie czekają na nas atrakcje dla miłośników sportów wodnych oraz odkrywców bogactw podwodnego świata – tutaj kolorowy podwodny świat jest w naszym zasięgu, nawet jeśli nie zdecydujemy się na nurkowanie z pełnym akwalungiem. Wystarczy maska i fajka do oddychania, żeby podziwiać unikalność podwodnej flory i fauny.

Egipt – najpopularniejsze kierunki na wakacje

Z perspektywy atrakcji turystycznych oraz infrastruktury wypoczynkowej najchętniej odwiedzanymi kurortami w Egipcie są miejscowości położone nad Morzem Czerwonym oraz Sharm El Sheikh na Półwyspie Synaj.

Nad Morzem Czerwonym największym zainteresowaniem cieszą się Hurghada, El-Gouna, Safaga i Marsa Alam. Hurghada to przede wszystkim atrakcje dla miłośników nurkowania i sportów wodnych – miejscowość leży w sąsiedztwie przepięknej rafy koralowej skąpanej w lazurowej głębinie. W okolicy panują również świetne warunki do windsurfingu i kitesurfingu, a niezbędny sprzęt możemy za niewielką opłatą wynająć na miejscu. Podobnie sprawa ma się z nurkowaniem – na miejscu możemy wynająć niezbędny sprzęt i wykupić wycieczkę statkiem. Przewodnik zabierze nas na podwodną wycieczkę po najciekawszych fragmentach rafy. Z atrakcji mogą skorzystać także osoby nie posiadające uprawnień.

Sharm El Sheikh to z kolei cudowne plaże skąpane w ciepłym egipskim słońcu oraz bardzo dobrze rozwinięta baza hotelowa. W kurorcie znajdziemy hotele z aquaparkami oraz interesującą ofertą animacji dla najmłodszych, co czyni go doskonałym miejscem na wczasy z rodziną. Na rodzinne wakacje połączone ze zwiedzaniem możemy natomiast wybrać miejscowość Marsa Alam. Miasteczko jest położone w lokalizacji umożliwiającej komfortowe zwiedzanie największych atrakcji turystycznych w Egipcie – Doliny Królów oraz Gizy. W samym miasteczku znajdziemy natomiast wyjątkowe gatunki flory i fauny, także pod wodą. Różnorodność i atrakcyjność podwodnego krajobrazu przyciąga w okolice Marsa Alam zarówno doświadczonych płetwonurków, jak i osoby które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nurkowaniem.

Kiedy warto polecieć z Łodzi do Egiptu?

Ze względu na położenie geograficzne Egipt  jest jedną z tych destynacji, którą możemy odwiedzić o każdej porze roku. Zawsze będzie tam na nas czekało słońce i ciepłe morze zachęcające do kąpieli.

Jeśli wczasy w Egipcie wybieramy przede wszystkim po to, żeby zwiedzić zabytki warto pomyśleć o wyjeździe zimą – wówczas ceny wycieczek u tour operatorów są niższe, w kurortach jest nieco mniej turystów i temperatury w ciągu dnia bardziej sprzyjają zwiedzaniu. Jeśli natomiast zależy nam na odpoczynku na skąpanych słońcem plażach, Egipt nie zawiedzie nas przez cały sezon – od początku wiosny, aż do później jesieni.