Aktualności

Nowy kierunek czarterowy

06.02.2020

Warna ósmym wakacyjnym kierunkiem z Łodzi

Warna to drugie po Burgas miasto w Bułgarii, do którego można będzie polecieć w wakacje z łódzkiego lotniska.

Od kilku lat Bułgaria nie spada z podium ulubionych przez Polaków miejsc wakacyjnego wypoczynku. Do Bułgarii przyciągają piaszczyste plaże, ciepłe morze, dobra kuchnia i niskie ceny. Latem temperatury w kurortach nad Morzem Czarnym są bardzo przyjemne i nawet w najcieplejszym miesiącu lipcu nie ma tak wielkich upałów, jak w miejscowościach położonych w Basenie Morza Śródziemnego.

Dla wielu osób wakacje w Bułgarii to podróż sentymentalna. Chętnie wracają do miejsc, w których wypoczywali w latach 70. i 80. Właśnie w okolicach Warny znajdują się popularne wówczas wśród Polaków kurorty: Złote Piaski, Albena i Bałczik,. Od tamtych czasów w Bułgarii wiele się zmieniło, także standard hoteli, infrastruktura na plażach i w miejscowościach wypoczynkowych. Touroperatorem, który zorganizuje wypoczynek w okolicach Warny jest TUI, które sukcesywnie poszerza ofertę z łódzkiego lotniska.

Z Łodzi do Warny można będzie polecieć od 28 czerwca w każdą niedzielę.

„Warna jest uzupełnieniem bułgarskiej oferty wakacji z łódzkiego lotniska, ale w popularnym w zeszłych latach Burgas również mamy niespodziankę. W tym roku samoloty będą latały dwa razy w tygodniu - we wtorki i w piątki. Dzięki temu można polecieć na wakacje już nie tylko na tydzień lub dwa, ale na 5, 8 lub 11 dni” – mówi Artur Fraj, Dyrektor Handlowy Portu Lotniczego w Łodzi

Ceny wakacji w Bułgarii są bardzo atrakcyjne. Poza szczytem sezonu można znaleźć oferty all inclusive poniżej 1000 zł.

„Sezon czarterowy zaczynamy w tym roku na przełomie maja i czerwca. W ofercie mamy Bułgarię oraz Turcję a także cztery greckie wyspy – Kretę, Rodos, Korfu i Zakynthos . Do Turcji mamy zaplanowanych pięć samolotów w tygodniu – cztery na Riwierę Turecką do Antalyi, oraz jeden do Turcji Egejskiej – do Bodrum. Dzięki temu łodzianie będą mogli zaplanować sobie dowolny okres wypoczynku, od 5 do 14 dni, na Riwierze Tureckiej. Trzy samoloty w tygodniu zabiorą pasażerów do Burgas. Cieszymy się, że do tej bogatej już oferty, którą przygotowaliśmy wraz z touroperatorami na lato 2020, dołącza kolejny kierunek – Warna” – mówi dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź.

W okresie letnim z łódzkiego lotniska w każdym tygodniu będzie latać 13 samolotów czarterowych.