Ciekawostki podróżnicze

Wycieczki do Bułgarii – Bułgaria najtaniej w wariancie last minute

13.01.2020

Najwyższa pora odczarować Bułgarię, która ze względu na historyczne zaszłości wielu Polakom kojarzy się z peerelowskimi wczasami drugiej kategorii. Tymczasem wycieczki do Bułgarii doskonały pomysł na tanie wakacje last minute, które na długo zapadną w naszej pamięci dzięki piaszczystym plażom, licznym klubom i beach barom oraz ciekawostkom turystycznym. A wszystko to możemy mieć w pakiecie z wylotem z Łodzi, bez uciążliwych dojazdów na oddalone od miasta lotniska i bez stresu związanego z koniecznością zorganizowania powrotu do domu po przylocie np. do Warszawy czy Katowic.

Last minute – Bułgaria All Inclusive 

Wyjeżdżając na upragniony urlop ostatnie, czym chcemy się zajmować to bieganie po mieście w poszukiwaniu dobrej i relatywnie niedrogiej restauracji, w której możemy zjeść lunch lub późny obiad. Rozwiązaniem tego problemu jest formuła all inclusive, w ramach której obok zakwaterowania w jednym z kurortów położonych w nadmorskiej miejscowości otrzymujemy pakiet pełnego wyżywienia wraz z przekąskami i napojami alkoholowymi oraz bezalkoholowymi. To wszystko sprawia, że już niczym nie musimy się martwić i pozostaje nam wyłącznie relaks na plaży lub nad brzegiem hotelowego basenu. Niestety standardowe wczasy all inclusive nie należą do najtańszych. W związku z tym, poszukując niskobudżetowej alternatywy musimy albo zrezygnować z interesującej nas lokalizacji, albo wybrać ofertę podrzędnego hotelu. W tym drugim przypadku ryzykujemy komfort wypoczynku, o jakości wyżywienia nawet nie wspominając. Jeśli więc chcemy cieszyć się prawdziwymi wczasami all inclusive najtaniej będzie poczekać na oferty last minute. Wycieczki do Bułgarii last minute to doskonała sposobność, żeby wyjechać w ciepłe miejsce z dobrym jedzeniem, a nie przepłacać. 

Bułgaria

Bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego nie jest aż tak spektakularne, jak wybrzeże Chorwacji czy Albanii. Z drugiej strony to swoisty raj dla miłośników szerokich i piaszczystych plaż, na których można się wylegiwać godzinami. Ich atrakcyjność dodatkowo podnoszą liczne bary zlokalizowane albo bezpośrednio na plaży, albo w jej bliskim sąsiedztwie. 

Last Minute – Bułgaria ze zwiedzaniem 

Planując wycieczki do Bułgarii warto zarezerwować sobie nieco czasu na zwiedzanie. Na uwagę turystów z pewnością zasługuje Sozopol będący jednym z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących miast na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego. Szczególnie popularna jest sozopolska Starówka, która zwraca uwagę swoją wyjątkową architekturą. Szczególnie pięknie prezentuje się wieczorem, kiedy oświetlenie dodaje jej klimatu. 

Starówka w Sozopolu, Bułgaria

(zdj. Starówka w Sozopolu, Bułgaria)

Będąc w Bułgarii grzechem byłoby nie odwiedzić nadmorskiego kurortu Pomorie. Miejscowość słynie z malowniczego położenia na skalistym półwyspie oraz słonego jeziora. Błota jeziora Pomorie mają właściwości lecznicze, w związku z czym do kurortu od lat ściągają kuracjusze z całej Europy. 

Jednodniową wycieczkę warto również zaplanować do Burgas. Burgas to czwarte pod względem wielkości miasto Bułgarii, które mimo malowniczego położenia nad morzem nigdy nie zyskało takiej popularności jak Warna czy Złote Piaski. W mieście działają trzy muzea – Muzeum Archeologiczne, Muzeum Etnograficzne i Muzeum Historyczno-Przyrodnicze. Mieści się tam również przepiękny Park Nadmorski, który wprost zachęca do spacerów po zacienionych alejkach. 

Starówka w Sozopolu, Bułgaria

(zdj. Burgas, Bułgaria)

Gdzie szukać ofert „last minute Bułaria all inclusive” z wylotem z Łodzi? 

Jeśli zależy nam na ofertach Bułgaria All Inclusive oraz Bułgaria Last Minute z wylotem z Łodzi z pewnością powinniśmy się zapoznać z propozycjami biur podróży działających na terenie miasta. Warto jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie one współpracują z Lotniskiem Łódź, w związku z czym może się okazać, iż mimo zakupu wycieczki do Bułgarii w łódzkim biurze podróży i tak będziemy zmuszeni do dojazdu na oddalone lotnisko w Warszawie, Krakowie czy Katowicach. 

W celu weryfikacji ofert na wakacje na Południu z wylotem z Łodzi zachęcamy do odwiedzin w Biurze Podróży Coral, Biurze Podróży Grecos, Biurze Podróży Rainbow, Biurze Podróży TUI, Biurze Podróży Itaka oraz Biurze Podróży Eximtours.

Oferta wakacyjnych wylotów z Łodzi tutaj: https://www.airport.lodz.pl/pl/wakacje/lato-2022