Aktualności

Wystartowało połączenie Łódź - Malaga

31.10.2023

Hiszpańska Malaga, trzy połączenia w tygodniu do Alicante, powrót East Midlands i codzienne loty do Londynu - to nowości na łódzkim lotnisku na sezon zimowy 2023/2024, który rozpoczął się 29 października.
Dokąd polecimy w sezonie zimowym?
 
▶️ Najbardziej oczekiwaną nowością jest 𝗠𝗮𝗹𝗮𝗴𝗮, z której samolot powitaliśmy 29 października wieczorem. To stolica hiszpańskiego wybrzeża słońca Costa del Sol. Miasto położone jest w regionie Andaluzja. Tam urodzili się Pablo Picasso i Antonio Banderas. Klimat panujący na wybrzeżu Costa del Sol zachęca do wypoczynku przez 12 miesięcy w roku. W najzimniejszym miesiącu styczniu temperatura dochodzi do 20 st. C. Znakomity kierunek dla osób, które kochają Hiszpanię, słońce i świetną kuchnię.
 
▶️ Zmiany zajdą również w rozkładzie kolejnego hiszpańskiego kierunku, jakim jest 𝗔𝗹𝗶𝗰𝗮𝗻𝘁𝗲, który łodzianie już znają i polubili, bo jest w ofercie lotniska już od roku. To miasto na hiszpańskim wybrzeżu Costa Blanca u stóp skalistego wzniesienia, na którym wznosi się zamek Castillo de Santa Bárbara - znakomity punkt widokowy na kurort i Morze Śródziemne. Alicante jest idealnym miejscem do ucieczki przed zimą, dla miłośników wypoczynku, sportów biegowych, jazdy na rowerze, czy gry w golfa. Wypoczynkowi i aktywności towarzyszy sprzyjający klimat – minimalne temperatury w zimowy dzień wynoszą ok. 17 st. C. Połączenie do Alicante będzie teraz częściej – trzy razy w tygodniu: we wtorki, piątki i soboty.
 
▶️ 𝗡𝗼𝘁𝘁𝗶𝗻𝗴𝗵𝗮𝗺/𝗘𝗮𝘀𝘁 𝗠𝗶𝗱𝗹𝗮𝗻𝗱𝘀 wraca po niemal dwóch latach do rozkłady lotów Ryanair z Łodzi. Lotnisko leży w regionie East Midlands, w miejscowości Castle Donington. W promieniu 50 kilometrów znajdują się duże miasta: Nottingham, Leicester, Derby, a w odległości 63 km znajduje się Birmingham.
 
▶️ Z kolei do 𝗟𝗼𝗻𝗱𝘆𝗻𝘂 𝗦𝘁𝗮𝗻𝘀𝘁𝗲𝗱, które jest najstarszym połączeniem na lotnisku w Łodzi, można będzie latać 7 dni w tygodniu. Kierunek ten osiągnie w tym roku pełnoletniość, ponieważ samoloty na tej trasie latają już z i do Łodzi od 18 lat.
 
Narty, golf, jarmarki - oferta dla każdego
▶️ W stałej ofercie pozostają także połączenia do 𝗕𝗿𝘂𝗸𝘀𝗲𝗹𝗶 𝗖𝗵𝗮𝗿𝗹𝗲𝗿𝗼𝗶, 𝗗𝘂𝗯𝗹𝗶𝗻𝗮 𝗶 𝗠𝗲𝗱𝗶𝗼𝗹𝗮𝗻𝘂 𝗕𝗲𝗿𝗴𝗮𝗺𝗼.