Aktualności

Z Łodzi do Malagi i do East Midlands

28.06.2023

Hiszpańska Malaga, powrót East Midlands, codzienne loty do Londynu! To będzie największa siatka połączeń Ryanair z Łodzi od dekady: 40 lotów tygodniowo na 7 trasach.

Malaga to stolica hiszpańskiego wybrzeża słońca Costa del Sol. Miasto położone jest w regionie Andaluzja, nad Morzem Śródziemnym. Tam urodzili się Pablo Picasso i Antonio Banderas. Klimat panujący na wybrzeżu Costa del Sol zachęca do wypoczynku przez 12 miesięcy w roku. W najzimniejszym miesiącu styczniu temperatura dochodzi do 20 st. C. Znakomity kierunek dla tych, którzy kochają Hiszpanię, słońce, zwiedzanie i świetną kuchnię.

Nottingham/East Midlands wraca po roku do oferty lotów Ryanair z Łodzi. East Midlands Airport EMA jest międzynarodowym lotniskiem w Anglii, obsługującym 4 mln pasażerów rocznie. Położone jest w regionie East Midlands, w miejscowości Castle Donington. W promieniu 50 kilometrów znajdują się duże miasta: Nottingham, Leicester, Derby, a w odległości 63 km od lotniska EMA leży Birmingham

Londyn Stansted jest najstarszym połączeniem na lotnisku w Łodzi. Samoloty na tej trasie latają od 2005 roku. Od października połączenie zwiększy częstotliwość i można będzie korzystać z niego codziennie.

Dr Anna Midera, Prezes Portu Lotniczego Łódź: „Malaga to kolejny hiszpański kierunek na naszym lotnisku. Nasi pasażerowie kochają Hiszpanię i chcą tam wypoczywać przez cały rok. Dowodem na to są wypełnione po brzegi samoloty do Alicante. Do Malagi będzie można latać dwa razy w tygodniu, natomiast do Alicante częstotliwość zwiększy się o jedno połączenie, czyli trzy razy w tygodniu. Mamy nadzieję, że pasażerowie pokochają Malagę równie mocno, jak Alicante. Powracamy również z połączeniem do Nottingham, na które wiele osób czeka z utęsknieniem.”

Uruchomienie takiego kierunku jak Malaga to kolejny dowód na naszą bardzo dobrą współpracę z Ryanair. W szczególności, że nie jest on dostępny z wielu lotnisk w Polsce. Cieszymy się, że możemy go zaoferować łodzianom i mieszkańcom regionu łódzkiego. Od 30 października znów będą latać samoloty między Łodzią a Nottingham/East Midlands. Wraz z przewoźnikiem mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość dla pasażerów podróżujących do Londynu. Od 27 października samoloty do Londynu Stansted będą latać 7 dni w tygodniu. Takiej częstotliwości tego połączenia jeszcze nigdy nie mieliśmy. Łącznie oferując 40 lotów tygodniowo na 7 trasach, będzie to największa siatka połączeń Ryanair z Łodzi od dekady" – mówi Robert Makowski, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Łódź.

Zimowy rozkład lotów wejdzie w życie 27 października 2023 r. Bilety już można kupować na stronie przewoźnika www.ryanair.com