Aktualności

AHE i Port Lotniczy Łódź zawiązały bliższą współpracę

23.06.2023

22.06.2023 zainaugurowaliśmy LABORATORIUM KREATYWNEGO ROZWOJU.

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi stawia na praktykę. Dzięki Laboratoriom Kreatywnego Rozwoju studenci mają szansę kształcić się pod okiem specjalistów i zdobywać praktykę wykorzystując innowacyjną technologię i doświadczenie kadry Portu Lotniczego Łódź. Współpraca umożliwia studentom AHE udział w akcjach i wydarzeniach organizowanych przez Port Lotniczy w Łodzi.

AHE i lotnisko współpracują już kilku lat. Studenci kierunku „Dziennikarstwo i komunikacja społeczna” dwukrotnie obsługiwali medialnie akcję charytatywną „Lądowanie Mikołaja” oraz wspólne ćwiczenia wszystkich służb lotniskowych i miejskich na wypadek katastrofy. Podczas niedawno zakończonego Forum Routes Europę 2023 studenci kierunku „Taniec” wystąpili podczas gali w EC 1 tańcząc w przedstawieniu „Przebudzenie” na motywach „Ziemi Obiecanej” w reżyserii Adama Kupaja i choreografii Gintautasa Potockasa.

Do tej pory otrzymujemy podziękowania i pochwały za ten wspaniały spektakl, którzy współtworzyli studenci AHE. To było na poziomie broadwayowskim. Bardzo Wam gratuluję, że byliście częścią wielkiego, międzynarodowego wydarzenia kulturalnego, które miało miejsce w Łodzi. Ten spektakl i Wasz udział w nim wywołał dreszcze u widowni. Cieszę się na naszą dalszą współpracę” – mówiła dr Anna Midera, Prezes Portu Lotniczego Łódź.

Dziękujemy za dotychczasową współpracę i za to, że wspieramy się wzajemnie na różnych polach. Zaczęło się od kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne”, a skończyło na kierunku „Taniec”. Mamy wiele kolejnych pomysłów i mam nadzieję, że będziemy nadal wspierać się wzajemnie”powiedział dr Mariusz Olężałek, Prorektor ds. Kształcenia AHE.

Podczas uroczystości odsłonięcia tabliczki informującej o współpracy dyplomy z podziękowaniami otrzymali studenci, którzy wzięli udział w spektaklu „Przebudzenie” podczas Forum Routes Europe 2023.