Ciekawostki podróżnicze

Tanie loty na Sycylię

31.08.2021

Skąpana w słońcu Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym, a zarazem jedna z największych atrakcji turystycznych regionu o czym świadczyć może m.in. zainteresowanie, jakim cieszą się loty na Sycylię. Na wyspie przez 300 dni w roku świeci słońce, plaże do złudzenia przypominają kadry z karaibskich wojaży, a urokliwe miasta zachwycają zabytkami. Smaczku całości dodaje potężna Etna oraz wciąż żywe opowieści o sycylijskiej mafii.

Dokąd polecieć na Sycylii? Gdzie szukać tanich lotów? Czego się spodziewać po ofercie linii lotniczych obsługujących loty Sycylia-Polska?

Tanie loty na Sycylię

Tanie loty sprawiły, że Sycylia stała się jeszcze bardziej popularna wśród polskich turystów, którzy pokochali wyspę za jej niepowtarzalną atmosferę – słoneczną, romantyczną, a zarazem nieco niebezpieczną. Każdy, kto choć raz odwiedził Sycylię doskonale wie, że jeden pobyt to za mało, żeby poznać wyspę i jej największe atrakcje. Dlatego wielu z nas lata do Palermo i Trapani, kiedy tylko nadarzy się okazja.

W przypadku osób wylatujących z Lotniska Łódź okazja trwa cały sezon – regularne połączenia lotnicze obsługiwane są do końca września, a na słoneczną wyspę możemy się dostać jednym samolotem z krótkim postojem na lotnisku w Forli.

Loty z Łodzi – Sycylia w zasięgu ręki

Lotnisko Łódź obsługuje połączenia Łódź-Sycylia-Łódź aż do końca września. Są to loty regularne, w związku z powyższym sami możemy wybrać najdogodniejszą datę wylotu i powrotu do kraju – nie ograniczają nas w tym względnie terminy narzucone przez czartery.

Połączenie realizuje linia LUMIWINGS. Operator jest znany z bardzo korzystnej oferty oraz dogodnych warunków współpracy. Planując wycieczkę na Sycylię z Lotniska Łódź bilety zamawiamy bezpośrednio na stronie linii lotniczych. Warto przy tym pamiętać, że linie LUMIWINGS oferują w każdej taryfie  możliwość zabrania na pokład samolotu:

  • bagażu o maksymalnej wadze 23 kg,
  • bagażu kabinowego o maksymalnej wadze 8 kg,
  • małej torebki/plecaka podręcznego.

Jako linie przyjazne rodzinom LUMIWINGS zapewnia standardowe darmowe przeloty dla dzieci poniżej 2 roku życia oraz 50% zniżki dla dzieci od 2 do 11 roku życia. Dodatkowo linia oferuje możliwość zabrania na pokład czworonoga. Na darmowy transport mogą liczyć psy oraz koty, których masa ciała nie przekracza 8 kg.

Loty Sycylia – Jak to wygląda w praktyce?

Na Sycylię lecimy jednym samolotem, ale nie jest to do końca lot bezpośredni. Zarówno pasażerowie wybierający połączenie Łódź-Palermo, jak i Łódź-Trapani muszą się liczyć z postojem w Forli. 40 minutowy postój wiąże się z koniecznością opuszczenia samolotu i ponownego przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa.

Na ogół obsługa pasażerów kontynuujących podróż z Forli przebiega bardzo sprawnie, w związku z czym postój nie stanowi większej niedogodności i nie utrudnia znacząco podróży. Dodatkowym atutem są udogodnienia oferowane przez linię lotniczą. Możliwość zabrania łącznie nawet do 31 kg bagażu na jednego pasażera czy możliwość podróżowania wraz z ukochanym czworonogiem sprawia, że Sycylia staje się jeszcze bardziej atrakcyjna, a tanie loty cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników słonecznej Italii.