Ciekawostki podróżnicze

Loty do Palermo z Lotniska Łódź

31.08.2021

Palermo to największe miasto na Sycylii i prawdopodobnie jedno z najbardziej różnorodnych w całych Włoszech. Miasto jest znane z kontrastów – pięknej i zabytkowej architektury przeplatanej gwarnymi targowiskami i zdewastowanymi kamienicami. Zdaniem wielu Palermo to także stolica street foodu – oferowane tu dania na wynos są wręcz bezkonkurencyjne pod względem smaku i aromatu.

Jak przygotować się na wycieczkę do Palermo? Gdzie szukać biletów lotniczych? Co zwiedzić w mieście?

Loty do Palermo z Lotniska Łódź

Loty – Palermo-Łódź

Loty do Palermo cieszą się dużym zainteresowaniem turystów – zarówno osób wybierających stolicę Sycylii na cel wakacyjnej podróży, jak i turystów koncentrujących się przede wszystkim na zwiedzaniu lokalnych zabytków. Lotnisko Łódź obsługuje regularne loty do Palermo, z oferty których możemy skorzystać do końca września.

Co warto wiedzieć o połączeniu Łódź-Palermo-Łódź przed zakupem biletu?

Do Palermo polecimy samolotem linii LUMIWINGS. Jest to lot z 40 minutowym postojem w Forli. Postój wiąże się z koniecznością opuszczenia samolotu i ponownego przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa. To samo dotyczy pasażerów podróżujących do Trapani. Co ważne, podczas postoju nie przesiadamy się na inny samolot.

Planując wycieczkę do Palermo loty możemy zarezerwować bezpośrednio na stronie internetowej linii lotniczych. Linie LUMIWINGS oferują w każdej taryfie obsługę:

  • bagażu o maksymalnej wadze 23 kg,
  • bagażu kabinowego o maksymalnej wadze 8 kg,
  • możliwość zabrania na pokład dodatkowo małej torebki/plecaka podręcznego.

LUMIWINGS to operator przyjazny rodzinom. Standardowo dzieci poniżej 2 roku życia latają za darmo, a dzieci od 2 do 11 roku życia ze zniżką w wysokości 50%. Dodatkowo linia oferuje darmową możliwość zabrania na pokład czworonoga. Dotyczy to psów oraz kotów, których masa ciała nie przekracza 8 kg.

Palermo – zwiedzanie

Palermo to jedno z tych miast, które bez problemu możemy zwiedzać pieszo. Większość najważniejszych atrakcji znajduje się bezpośrednio lub w okolicy dwóch krzyżujących się ulic – Via Vittorio Emanuele oraz Via Maqueda. Dotarcie do bardziej oddalonych atrakcji również nie powinno nam nastręczać większych problemów – z centrum miasta do Pałacu Zisa czy Katakumb Kapucynów można zrobić sobie przyjemny spacer. A kiedy nogi odmówią posłuszeństwa – do dyspozycji pozostaje komunikacja miejska.

Zagęszczenie i rozmieszczenie atrakcji turystycznych na terenie miasta pozwala na zwiedzenie najważniejszych nawet w dwa dni. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wycieczkę do Palermo zaplanować na dłuższy czas. Z pewnością nie będziemy się tu nudzić, a dodatkowych atrakcji turystycznych wystarczy na cały tydzień zwiedzania.

Loty – Palermo latem czy wczesną jesienią?

Jeśli zależy nam przede wszystkim na zabytkach Palermo warto rozważyć zakup lotu poza szczytem sezonu letniego. Koniec sierpnia i początek września to najlepszy czas na zwiedzanie miasta. Jeśli jednak Palermo ma być jedną z atrakcji na naszej wakacyjnej liście, a przy okazji pobytu w słonecznej Italii chcemy również zakosztować relaksu na plaży nie warto czekać na ostatni moment.