Ciekawostki podróżnicze

Ciekawe miejsca we Włoszech: Co warto zobaczyć?

31.08.2021

Planując urlop we Włoszech warto zarezerwować sobie choćby dzień lub dwa na zwiedzanie okolicy lub wycieczkę do wybranej atrakcji. Obok licznych parków wodnych oraz większych i mniejszych parków rozrywki Włochy mają nam do zaoferowania wiele ciekawych miejsc. Co w takim razie warto zobaczyć we Włoszech?

Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od miejsca, które wybraliśmy na naszą wakacyjną destynację. Jeśli przylecieliśmy z Łodzi będą to okolice Forli, Palermo lub Tarpani. Jeśli wylądowaliśmy na lotnisku Luigi Ridolfi w Forli w zasięgu naszej ręki jest Riwiera Adriatycka. Riwiera Atlantycka rozpościera się od Triestu po Brindisi obejmując tym samym pas liczący 130 kilometrów wspaniałego wybrzeża, które wyróżniają piaszczyste plaże dochodzące nawet do 100 metrów szerokości. Miasta w pobliżu Forli, które warto obrać na wakacyjne destynacje czy chociażby odwiedzić to Cervia i Rawenna (oddalone około 30 km od Forli), Cesenatico (40 km) oraz Rimini (50 km).

włochy co warto zobaczyć

Co warto zobaczyć we Włoszech? Cervia

Okolice Cervi to przede wszystkim obiekty naturalne. W Centro Visite Salina di Cervia można na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób odzyskuje się sól z Adriatyku. Powiązane atrakcje dodatkowo dostarczają informacji na temat lokalnej fory i fauny. Jedną z nich jest rezerwat Park of the Saltern of Cervia. Na uwagę miłośników fauny zasługuje również Casa delle Farfalle, a więc motylarnia. Motylarnia to miejsce, które z pewnością przypadnie do gustu dzieciom. Wewnątrz możemy się przemieszczać szlakiem wytyczonym przez ścieżkę botaniczną, a na wszystkie nasze pytania lub wątpliwości dopowie wykwalifikowany personel.

Włochy – ciekawe miejsca: Rawenna i okolice

Okolice Rawenny to przede wszystkim, acz nie wyłącznie największy włoski park rozrywki – Mirabilandia. W okolicy nie brakuje również atrakcji dla miłośników dzikiej natury. Jedną z nich jest Safari Ravenna – rezerwat zwiedzamy własnym samochodem. Przewodnicy rekomendują zamykanie okien na czas zwiedzania, ponieważ ciekawskie żyrafy chętnie zaglądają do wnętrz pojazdów w poszukiwaniu przekąsek. Wycieczka przewiduje również możliwość karmienia wybranych zwierząt – odpowiednią karmę możemy kupić na miejscu.

Rawenna to również wyjątkowe miejsce dla miłośników literatury. W centrum miasta, obok bazyliki San Francesco mieści się Grobowiec Dantego. Grobowiec Dantego to neoklasyczny pomnik, który stanął nad grobem poety Dantego Alighieri w 1781 roku. Wokół pomnika rozpościera się tzw. „zona dantesca”, w której zwiedzający są zobowiązani do zachowania ciszy i szacunku.

Włochy - Co warto zobaczyć w Cesenatico, Rimini i okolicy?

Riwiera Adriatycka oferuje szereg bardzo urozmaiconych atrakcji i ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Cesenatico i okolica to tradycyjnie parki rozrywki – Parco Acquatico Atlantica Cesenatico to rodzinny park wodny z atrakcjami dla dzieci, dużymi zjeżdżalniami, tarasami słonecznymi i tematycznymi sferami zabaw dla maluchów. Jednak okolica ma do zaoferowania znacznie więcej.

Porto Canale Leonardesco to położony na kanale malowniczy port z kolorowymi domami, kawiarniami i lodziarniami. Port został zaprojektowany w 1502 roku przez Leonarda Da Vinci. Okolica sprzyja spędzaniu czasu z dziećmi. Port jest również dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Zwiedzając Rimini warto pamiętać o Arco di Augusto (Łuku Augusta). To usytuowany nieopodal centrum miasta łuk triumfalny będący najstarszą tego typu budowlą w kraju. Powstanie Łuku Augusta datuje się na 27 r. p.n.e.