Ciekawostki podróżnicze

Atrakcje turystyczne – zwiedzamy Włochy z wylotem z Łodzi

31.08.2021

Włochy to popularny kierunek turystyczny, który zwykliśmy wybierać ze względu na gwarantowaną pogodę, malownicze krajobrazy oraz wyśmienitą kuchnię. Tymczasem piaszczyste plaże i malownicze uliczki to nie jedyne zalety słonecznej Italii. Jakie atrakcje turystyczne skrywają Włochy?

Jest ich naprawdę sporo, dlatego w poniższym artykule skupimy się przede wszystkim na Forli oraz atrakcjach w okolicy. Nie zabraknie tu propozycji dla miłośników architektury, historii i adrenaliny. W końcu największy włoski park rozrywki znajduje się zaledwie 35 minut jazdy od centrum Forli, w Savio w regionie Emilia-Romania.

atrakcje turystyczne włoch

Łódź – Włochy: Atrakcje w zasięgu ręki

Lotnisko Łódź obsługuje połączenia z trzema destynacjami na terenie Włoch. To:

  • Forli – połączenie bezpośrednie,
  • Palermo – połączenie z krótkim postojem na lotnisku Luigi Ridolfi w Forli,
  • Trapani na Sycylii – połączenie z krótkim postojem na lotnisku Luigi Ridolfi w Forli.

Z Łodzi bezpośrednio do Włoch możemy latać przez całe wakacje, aż do końca września, co stwarza doskonałe warunki do połączenia urlopu wypoczynkowego ze zwiedzaniem lokalnych atrakcji. Połączenia obsługuje linia LUMIWINGS.

Atrakcje turystyczne – Włochy i największy w kraju park rozrywki

Dla wielu przyjemne urozmaicenie urlopu, dla innych cel podróży sam w sobie – Mirabilandia to największy włoski park rozrywki, który zawdzięcza swoją popularność licznym atrakcjom – dla małych i dużych. Kiedy w Polsce nie marzyliśmy nawet o powstaniu Energylandii w Zatorze, we włoskim parku rozrywki mogliśmy się przejechać na jednym z najlepszych w Europie roller coasterów typu 'Inverted Coaster'. Przejażdżka na Katunie to 1200 metrów, na których roller caster wspina się na maksymalną wysokość 50 metrów i rozpędza nawet do 104 km/h oferując przy tym aż 6 inwersji po drodze.

Obecnie na terenie parku znajdziemy kilka obszarów tematycznych, około 48 atrakcji, a także restauracje i bary. W 2019 roku na terenie Mirabilandii powstał Ducati World – kraina tematyczna dedykowana fanom motocyklowych wrażeń. Jednocześnie obok parku znajduje się Mirabeach – aquapark o tematyce karaibskiej, w którym do dyspozycji mamy basen, zjeżdżalnie i plaże.

Włochy – Atrakcje w Rimini

Odległość między Forli a Rimini możemy pokonać samochodem w zaledwie 30 minut. Rimini to jedno z najpopularniejszych miast turystyczno-wypoczynkowych nad północnym Adriatykiem. Swoją popularność zawdzięcza piaszczystym plażom oraz licznym kurortom. W okolicy nie brakuje również atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest park wodny Beach Village. Park jest położony w pobliżu morza. Znajdziemy w nim 3 baseny, baseny dla dzieci, a także 4 zjeżdżalnie – 2 duże i 2 mniejsze. I choć obiekt nie jest oszałamiająco duży, z pewnością będzie stanowił ciekawą atrakcję dla młodszych i starszych dzieci, którym znudziły się zabawy na plaży. Dużym atutem parku Beach Village jest niewielka odległość od morza. Niedaleko znajdziemy również nadmorski park rozrywki dla małych dzieci. To Fiabilandia, która oferuje karuzele, wodne atrakcje oraz restaurację serwującą owoce morza. Atrakcja jest dedykowana dla najmłodszych, dlatego nie polecamy jej rodzinom ze starszymi dziećmi.

Plażowanie może nam umilić również wizyta w parku wodnym BoaBay oraz parku Arenas Parco Acquatico. A kiedy będziemy mieli już dosyć wodnych atrakcji czeka na nas park rozrywki Italia in Miniatura.