Ciekawostki podróżnicze

Wakacje na Sycylii

30.03.2021

Sycylia to wprost wymarzone miejsce na letnie wakacje. Słońce, piasek, woda… i doskonała włoska kuchnia. Jak się temu oprzeć? Zwłaszcza teraz, kiedy z Łodzi na Sycylię można polecieć jednym samolotem (bez przesiadek, z międzylądowaniem w Forli) i to w naprawdę korzystnej cenie.

Lotnisko Łódź stara się jak najlepiej odpowiadać na potrzeby i oczekiwania swoich Pasażerów. Dlatego stale rozszerzamy zakres oferowanych połączeń, starając się, aby do najbardziej popularnych destynacji dostępne były loty. Sycylia to jedna z tych destynacji, którą Polacy wybierają chętnie i często, nie tylko na wakacje. Coraz częściej pytacie Państwo o bilety na Sycylię na weekend lub przedłużony weekend. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby bilety na Sycylię były dla Państwa zawsze dostępne, a połączenia w tym kierunku odbywały się regularnie. Oferujemy również szereg połączeń z lotniskiem w Forli - Bolonia, Rimini to tylko wybrane z destynacji, które znajdują się w niedalekim zasięgu tego portu lotniczego.

tanie loty, bilety na sycylie

Kiedy lecieć na Sycylię?

Wybór terminu wylotu z Łodzi na Sycylię powinien być podyktowany przede wszystkim celem podróży. Jeśli planujemy słoneczne, letnie wakacje na wyspie loty na Sycylię w wysokim sezonie (lipiec/sierpień) to z pewnością najlepszy wybór. Nieco chłodniej, acz tak samo przyjemnie na wyspie będzie przed wysokim sezonem (w czerwcu) i po sezonie (w końcówce września). Jeśli natomiast planujemy wycieczkę na Sycylię, podczas której będziemy chcieli zobaczyć możliwie jak najwięcej i zwiedzić lokalne zabytki, wysoki sezon może się okazać terminem nietrafionym – to, czas kiedy na wyspie panują bardzo wysokie temperatury i wszędzie jest mnóstwo turystów. Dlatego też wycieczki na Sycylię warto organizować jesienią, zwłaszcza teraz, kiedy loty odbywają się regularnie dając nam możliwość obserwowania wyspy na tle zmieniających się pór oku.

Czy bilety na Sycylię szybko są szybko wyprzedawane?

Planując lot na Sycylię warto - jak w przypadku każdego popularnego kierunku turystycznego - pomyśleć o zakupie biletów z pewnym wyprzedzeniem. Zakup biletów na przysłowiowy ostatni moment może się bowiem nie udać. Mimo relatywnie dużej liczby lotów odbywających się z Łodzi na Sycylię bilety sprzedają się bardzo szybko, co tylko potwierdza popularność tego kierunku turystycznego oraz zapotrzebowanie na połączenia bezpośrednie wśród turystów. Dostępność biletów możecie Państwo śledzić na stronie internetowej lotniska lub w punkcie informacyjnym. Loty na Sycylię są również oferowane przez współpracujących z naszym Portem Lotniczym tour operatorów. Ich ofertę również warto regularnie sprawdzać pod kątem dostępności biletów w interesujących nas terminach.

Pasażerów planujących letni urlop na Sycylii zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z aktualnym rozkładem lotów. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w rezerwacji lotu w dogodnym terminie.