Aktualności

Rekordowy kwartał

07.10.2019

Łódzkie lotnisko w trzecim kwartale tego roku obsłużyło 79 559 pasażerów. To więcej o 26,6 proc. niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Największy skok procentowy lotnisko zanotowało w lipcu. Wtedy z łódzkiego Portu skorzystało 27.851 pasażerów. Było to o 31 proc. więcej osób w porównaniu z lipcem ubiegłego roku.

Sierpień przyniósł kolejny rekord i był najlepszym miesiącem na łódzkim lotnisku od lipca 2015 roku. Zabrakło tylko jednego pasażera do 28 tysięcy. Był to wzrost o 28,4 proc. w porównaniu z sierpniem zeszłego roku.

We wrześniu z Łodzi poleciało 23.709 (o 19,7 proc., więcej niż we wrześniu 2018 roku).

Na dobre statystyki miały wpływ letnie czartery. Mieszkańcy regionu i ościennych województw latali z Łodzi dwa razy w tygodniu do Burgas, dwa razy do tureckiej Antalyi i raz w tygodniu do grecką wyspę Zakynthos (sezon czarterów jeszcze się nie skończył – do 16 października można jeszcze polecieć do Turcji). Popularnością cieszą się także loty regularne do Aten obsługiwane przez linię Ryanair.

Ale nie tylko kierunkom wakacyjnym lotnisko zawdzięcza znaczną poprawę statystyk. Dobrze wypełniały się miejsca w samolotach Lufthansy do Monachium - latały wypełnione w 70 proc.

DZIĘKUJEMY, ŻE LATACIE Z ŁODZI!