Aktualności

Złoty Ananas dla najlepszego biura podróży!

16.01.2024

Podczas Gali Złotego Ananasa pierwsze miejsce i statuetkę Złotego Ananasa otrzymał Sylwester Gadomski, właściciel Biura Podróży PoraWakacji.pl z Aleksandrowa Łódzkiego. Najwięcej klientów tego właśnie biura poleciało w zeszłym roku na wakacje z łódzkiego lotniska.

Port Lotniczy w Łodzi co roku przyznaje nagrody Złotego, Srebrnego i Brązowego Ananasa biurom podróży z Łodzi i regionu łódzkiego, które sprzedały najwięcej wakacyjnych wyjazdów z wylotem z naszego lotniska. Dlaczego wręczamy statuetki akurat ananasa? Ten owoc jest symbolem gościnności, szczęścia, bogactwa i udanej podróży. Dźwięk chińskiego słowa „ananas” jest bliski brzmieniu „powodzenia na twojej drodze.”

Nagrody i wyróżnienia

W 2023 roku najlepsze okazało się biuro podróży Pora Wakacji z Aleksandrowa Łódzkiego. Aż 5 proc. wszystkich pasażerów czarterowych to właśnie klienci tego biura.

Nagrodę Srebrnego Ananasa wręczyliśmy Sol-Travel, a statuetkę Brązowego Ananasa odebrało Biuro Podróży Travel&You.

Wyróżnienia dostały biura podróży Ikaria, Planeta Podróży, UniTour Biuro Turystyczne, Tour-Retour Centrum Turystyki, Kartagina, Wakacje.pl Łódź Żeromskiego, Wakacje.pl Łódź Klińskiego, Wakacje.pl Łódź Brzezińska, Wakacje.pl Łódź Widzew, Golden Travel Łódź, Columbus Travel, Maj Travel Łódź, Biuro Podróży Turkus, wakacyjnaplaneta.pl, Travel Shops, Biuro Podróży Ready To Go

Nagrody od touroperatorów

Aktywność biur podróży docenili także najwięksi touroperatorzy, którzy przygotowują ofertę turystyczną, wręczając podczas spotkania swoje nagrody – vouchery na wyjazdy zagraniczne.

- Coral Travel Poland nagrodził Biuro Podróży Pora Wakacji

- Rainbow - TravelShops Łask, Euro Travel oraz Biuro Podróży Kartagina z Pabianic

- Grecos Holiday uhonorował Biuro Podróży Ikaria

Świetny sezon letnich czarterów 2023

Podczas Gali Złotego Ananasa podsumowaliśmy sezon letnich czarterów. W 2023 roku lotnisko w Łodzi obsłużyło 59 tysięcy pasażerów, którzy polecieli na zorganizowane wakacje do Turcji (Antalya), Grecji (Kreta, Rodos i Zakynthos) i Bułgarii. To najlepszy wynik lotniska od 10 lat jeśli chodzi o wakacyjne czartery. Najwięcej osób poleciało do tureckiej Antalyi – oferta z Łodzi do tego kraju była największa. Co tydzień latało tam aż sześć samolotów.

Zbliżający się sezon czarterów zapowiada się jeszcze lepiej. Zacznie się wyjątkowo wcześnie, bo już 27 kwietnia można będzie z Łodzi polecieć czarterem do Antalyi. Po raz pierwszy jest okazja, by spędzić długi weekend na Riwierze Tureckiej lecąc z łódzkiego lotniska.

W 2024 roku z Łodzi będą czartery do Antalyi i Bodrum (dziewięć samolotów tygodniowo!), Bułgarii (Burgas), na greckie wyspy: Kretę, Rodos i Zakynthos. Nowością w łódzkiej ofercie jest Albania (Tirana). Do rozkładu wraca dawno niewidziana i bardzo oczekiwana Tunezja.