Aktualności

Podsumowanie sezonu LATO 2022!

11.01.2023

Spośród pasażerów, którzy zaczęli zeszłoroczne wakacje na łódzkim lotnisku 61 proc. poleciało do tureckiej Antalyi, 14 proc. na grecką wyspę Kretę, 13 proc. na wyspę Rodos, a 12 proc. do Burgas w Bułgarii 
Kto lata z Łodzi na wakacje?
Podczas wakacyjnych miesięcy studenci z Koło Naukowe Zarządzania Produkcją i Konsultingu Politechnika Łódzka przeprowadzali ankiety z pasażerami lecącymi na wakacje. Dzięki studentom mamy dużą wiedzę o naszych pasażerach i możemy lepiej przygotować się do kolejnego sezonu letnich czarterów.
80 proc. pasażerów czarterowych to mieszkańcy Łodzi i województwa. Po łodzianach najwięcej było turystów z Pabianic, Zgierza, Aleksandrowa, Ozorkowa i Tomaszowa Mazowieckiego.
Na wakacje z Łodzi latali mieszkańcy wszystkich województw w Polsce – nawet tak odległych jak zachodniopomorskie, czy podlaskie. Najczęściej jednak wakacyjną przygodę na naszym lotnisku zaczynali mieszkańcy ościennych województw: wielkopolskiego (6,2 proc.), mazowieckiego (4,1 proc.) i kujawsko-pomorskiego (3,1 proc.). Najwięcej było mieszkańców Kalisza, Warszawy (!) i Włocławka.
Dla 53 proc. pasażerów dojazd z domu na lotnisko zajmował mniej, niż pół godziny. To właśnie szybkość i wygoda dojazdu były głównym argumentem za wyborem Portu w Łodzi.
Jak dostali się na lotnisko pasażerowie z Łodzi? 41 proc. przyjechało taksówką. 31 proc. skorzystało z podwiezienia przez rodzinę lub znajomych. 22 proc. pasażerów przyjechało na lotnisko własnym autem.
Jak dostali się na lotnisko pasażerowie spoza Łodzi? Własnym samochodem przyjechało 59 proc. Z uprzejmości kogoś z rodziny lub znajomych, którzy przywieźli pasażerów pod terminal skorzystało 30 proc. Natomiast 9 proc. osób spoza Łodzi przyjechało taksówką.
56 proc. klientów podróżowało w gronie rodzinnym. Rodzice z dziećmi wybierali przeważnie wakacje w Turcji. Greckie wyspy natomiast to cel podróży osób, które leciały z partnerem lub partnerką.
 Wczoraj na lotnisku odbyło się spotkanie touroperatorów i agencyjnych biur podróży, na którym podsumowaliśmy sezon letni 2022. Wręczyliśmy nagrody i wyróżnienia za sprzedaż ofert z wylotem z Łodzi.
 
 
Najwięcej turystów z regionu łódzkiego wysłało na wakacje z naszego lotniska Biuro Podróży Porawakacji.pl z Aleksandrowa Łódzkiego. Prezes Anna Midera wręczyła przedstawicielowi biura Sylwestrowi Gadomskiemu nagrodę Złotego Ananasa.
 
 
Nagrodę Srebrnego Ananasa w imieniu Sol Travel Biuro Podróży z Łodzi odebrał Witold Skoneczny. 
 
 
Nagrodę Brązowego Ananasa otrzymał Marcin Konarzewski z Biuro Podróży Ikaria z Łodzi.
 
 
Wyróżnienia za sprzedaż oferty wakacyjnej z wylotem z Łodzi otrzymały biura podróży:
Travel&You
Planeta Podróży
Tour-Retour Centrum Turystyki
Biuro Podróży Kartagina
Wakacje.pl Łódź Brzezińska
Travelplanet.pl Łódź Górna
Travelplanet.pl Brzezina/Let’s Go Travel Dorota Adamek
Aktywność biur podróży docenili także najwięksi touroperatorzy, którzy przygotowują ofertę turystyczną, wręczając podczas dzisiejszego spotkania swoje nagrody – vouchery na wyjazdy zagraniczne.
Travel&You
🏆Grecos Holiday przyznał nagrodę za sprzedaż wyjazdów na greckie wyspy Travel&You
Tych 10 agencyjnych biur podróży z regionu łódzkiego sprzedało aż 7 proc. całej oferty wakacyjnej z łódzkiego lotniska! 
Sezon czarterów 2022 już za nami. Wkrótce zaczniemy przedstawiać ofertę letnich touroperatorów na lato 2023.
Fot. Andrzej Amerski