Aktualności

Wizz Air lata z Łodzi!

16.12.2022

Od dziś samoloty linii Wizz Air będą latać między Łodzią a Londynem Luton dwa razy w tygodniu - w każdy poniedziałek i piątek.
 
w
 
Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi: „To bardzo dobry dzień dla miasta i dla lotniska. Po długich rozmowach z linią lotniczą Wizz Air i osobistym zaangażowaniu pani prezydent Hanny Zdanowskiej udało się ponownie ściągnąć przewoźnika do Łodzi. Za tym sukcesem miasta i lotniska przyjdą kolejne. Mam nadzieję, że z nowych połączeń będą korzystać nie tylko łodzianie, ale także turyści z różnych zakątków świata będą docierać drogą lotniczą do naszego miasta. Zasada jest prosta: im większa liczba połączeń i pasażerów, tym lepiej dla miasta, rozwoju turystyki i promocji.”
 
Dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź: „To ważny dzień dla Łodzi i naszego lotniska. Dziś zyskujemy nowego przewoźnika niskokosztowego i nowy kierunek. Jesteśmy przekonani, że linia Wizz Air będzie dobrze czuła się w Łodzi i nasza współpraca poszerzy się wkrótce o kolejne kierunki. Szacujemy, że dzięki połączeniu między Łodzią a Londynem Luton obsłużymy w 2023 roku 35 tysięcy pasażerów. Plany na przyszły rok mamy ambitne: poszerzająca się systematycznie oferta naszego lotniska pozwoli na obsłużenie 335 tysięcy pasażerów, w tym 290 tysięcy w ruchu regularnym. Jeśli rzeczywistość potwierdzi nasze prognozy i pasażerowie będą tak chętnie latać z Łodzi, jak w ostatnich miesiącach, to będzie to najlepszy rok na lotnisku od 10 lat pod względem ilości obsłużonych pasażerów”.
 
w
 
Linia lotnicza Wizz Air powstała w 2003 roku. Samoloty przewoźnika obsługują całą Europę, a także Izrael, Gruzję, na Bliski Wschód. Flota Wizz Air liczy teraz ponad 150 samolotów. Są to wąskokadłubowe samoloty z rodziny Airbus A320 i A321. Charakterystyczne różowe malowanie maszyn spowodowało, że Wizz Air nazywany jest „landrynką”.
 
Wizz Air to drugi, obok linii Ryanair, niskokosztowy przewoźnik na łódzkim lotnisku. Linia Ryanair oferuje loty z Łodzi do Alicante, Brukseli Charleroi, Dublina, Londynu Stansted i Mediolanu Bergamo.
Bilety na loty do Londynu Luton można kupić na stronie przewoźnika www.wizzair.com. Najtańsze bilety można kupić za jedyne 69 zł.