Aktualności

Wizz Air wraca na Łódzkie lotnisko!

22.09.2022

Samoloty węgierskiej taniej linii latały już z Łodzi w latach 2010-2013. Obsługiwały wówczas kierunki do Dortmundu, do Londyn Luton oraz, przez krótki czas, Sztokholmu Skavsta. Po dziewięciu latach i trwających wiele miesięcy negocjacjach, przewoźnik zdecydował o powrocie na łódzkie lotnisko.

„To mały krok dla europejskiej awiacji, ale wielki dla Łodzi i łódzkiego lotniska. Powrót linii Wizz Air przyczyni się nie tylko do wzrostu liczby pasażerów w tym i kolejnych latach, ale już teraz jest silnym sygnałem dla polskiego i europejskiego rynku lotniczego, że Łódź na poważnie wchodzi do gry. Końcówka roku zapowiada się zatem fantastycznie! W czerwcu ogłosiliśmy trzy nowe połączenia z Łodzi do Alicante, Brukseli Charleroi i Mediolanu Bergamo. Dziś z dużą radością wraz z węgierskim przewoźnikiem ogłaszamy połączenie do Londynu Luton.

Nad jego uruchomieniem pracowaliśmy całym zespołem przez kilka miesięcy dopingowani przez sympatyków lotniska, którzy nie mogli się doczekać powrotu samolotów w różowych barwach na łódzkie niebo. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek współpracy z węgierską linią lotniczą. Pozostaje nam teraz zachęcać mieszkańców Łodzi i regionu do kupowania biletów, które już są dostępne w systemach rezerwacyjnych, i do korzystania z nowej oferty” – mówi dr Anna Midera, Prezes Portu Lotniczego Łódź. 

„Nowe połączenie Wizz Air do Londynu Luton spowoduje, że obsłużymy dodatkowe 35 tysięcy pasażerów rocznie. Jeśli dodamy do tego nowe kierunki linii Ryanair oraz letnie czartery, które w 2023 roku zapowiadają się jeszcze lepiej, niż w tym sezonie, to spodziewamy się najlepszego wyniku od blisko dekady pod względem obsłużonych pasażerów” – mówi Artur Fraj, Dyrektor Generalny Portu Lotniczego w Łodzi.

Samoloty linii Wizz Air będą latać dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty, a bilety już można kupić na stronie przewoźnika www.wizzair.com

Lotnisko Luton to jedno z sześciu lotnisk w Londynie i okolicach. Położone jest na północ od stolicy Wielkiej Brytanii w odległości  ok. 45 km. To połączenie dogodne m.in. dla osób mieszkających na zachodzie Londynu, turystów oraz dla biznesu ze względu na połączenie kolejowe do City.

Linia lotnicza Wizz Air powstała w 2003 roku. Samoloty przewoźnika obsługują całą Europę, a także Izreal, Gruzję, na Bliski Wschód. Flota Wizz Air liczy teraz ponad 150 samolotów. Są to wąskokadłubowe samoloty z rodziny Airbus A320 i A321. Charakterystyczne różowe malowanie maszyn spowodowało, że Wizz Air nazywany jest „landrynką”.

Lotnisko w Łodzi ofertuje obecnie regularne połączenia do Londynu Stansted i Dublina, a pod koniec października linia Ryanair uruchomi loty do Alicante, Brukseli Charleroi i Mediolanu Bergamo