Dokąd latamy

Antalya 

Antalya jest stolicą Riwiery Tureckiej, w której przez prawie cały rok świeci słońce. Z ponad milionem mieszkańców i międzynarodowym portem lotniczym należy do głównych miast Riwiery Tureckiej i jest popularnym ośrodkiem turystycznym, handlowym, a także kongresowo - biznesowym.

Przyjeżdżającym na wypoczynek miasto oferuje szeroką gamę hoteli o zróżnicowanym standardzie, a także mnóstwo restauracji, kawiarenek, barów, dyskotek i butików. Na niemal każdej ulicy mieści się kilkadziesiąt sklepów z biżuterią, galanterią skórzaną i tekstyliami. Bliskość pasm górskich, w wielu miejscach niemal pionowo schodzących do morza powoduje, że do Antalyi przyjeżdża się nie tylko dla sklepów, hoteli i plaży. Antalya kusi olbrzymią ilością zabytków. Warto na pewno zobaczyć m.in. bramę Hadriana, stare mury miejskie, malowniczą dzielnicę portową Marina, Park Pergale i symbol Antalyi Yivli-Minarett (minaret fletowy).

Największą atrakcją są wodospady Duden, które wpadają do morza z wysokości 40 m. Warto również zobaczyć park Karaalioglu położony na wschód od portu, gdzie rosną egzotyczne kwiaty oraz palmy daktylowe. Stąd rozciąga się przepiękny widok na góry Bey Dagi i Antalyię.

Najlepsze atrakcje dla każdego w mieście Antalya

Miasto to jest świetnym celem podróży dla wszystkich, którzy lubią naturę, ale niekoniecznie z dala od cywilizacji. Do doskonała wypadkowa miejskiego życia oraz spokojnych miejsc z dala od zgiełku. Wspaniałe wybrzeże ciągnie się przez kilka kilometrów, zaś żwirowa plaża jest idealną przestrzenią do błogiego relaksu. Wszystkich entuzjastów wędrówek zainteresują góry Taurus, z których rozpościera się majestatyczna panorama całej okolicy. Możesz wybrać się na długi spacer wzdłuż murów miasta, które je otaczają. Dobrym pomysłem będzie również przejażdżka koleją linową Tunektepe Telefrik Tesisleri, z której roztacza się widok na panoramę riwiery. Jeśli jesteś zafascynowany, już dziś zarezerwuj lot do tego miasta z lotniska Łódź!

Piękna starówka z czasów średniowiecznych przyciąga turystów licznymi zabytkami, zaś puby, kluby oraz restauracje serwujące najlepsze dania sprawiają, że każdy poczuje się tu dobrze. Muzeum Archeologiczne zostało założone w 1922 roku i znajdziesz w nim sarkofagi z okresu rzymskiego czy też różne posągi postaci mitologicznych. Nie można również zapomnieć o Bramie Hadriana, która jest jednym z najlepiej zachowanych zabytków starożytnych Rzymian.

Atrakcyjne w Antalya dla rodzin i nie tylko

Antalya to również doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi. Najmłodsi znajdują tu mnóstwo rozrywek - ogromny Aqualand z basenami i zjeżdżalniami wodnymi czy też delfinarium zagwarantują masę atrakcji. Interesującym punktem na mapie miasta będzie również lokalne ZOO z flamingami, czy też lwami. Dla wszystkich spragnionych adrenaliny czeka Aktur Lunapark, w którym znajdują się m.in. diabelski młyn, czy też atrakcje wodne.

Riwiera Turecka to rejon bogaty pod względem kulturowym, liczby zabytków, przyrody oraz kuchni. Oprócz tego przez większość dni roku możesz liczyć na słoneczną pogodę, co stanowi poważny argument za wyborem tego miejsca na urlop. W połączeniu z czystą wodą i bliskością wielu atrakcji staje się punktem idealnym dla każdego. Już teraz sprawdź oferty lotów z Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi i zarezerwuj jeden z nich - lataj wygodnie z centralnej Polski!