Wakacje

Czytelnia - ciekawostki podróżnicze Łódź

Ile kosztuje wiza do Turcji?

Planując urlop w skąpanej w słońcu Turcji większość z nas zastanawia się, ile trzeba będzie zapłacić za wizę turystyczną. Tymczasem od 2 marca 2020 roku obywatele sześciu krajów europejskich, w tym Polski mogą przebywać na terytorium Turcji bez wizy przez 90 dni. Należy przy tym pamiętać, że wciąż obowiązuje nas wymóg posiadania ważnego paszportu. Jaka powinna być data ważności paszportu? Jak często możemy podróżować do Turcji bez wizy?

Czytaj więcej

Co zabrać na wakacje do Grecji?

Grecja to jeden z ulubionych kierunków turystycznych wśród polskich turystów. Kusi piaszczystymi plażami, słońcem oraz interesującymi zabytkami. Jak przygotować się do wakacji w Grecji? Czego nie powinno zabraknąć w naszej walizce?

Czytaj więcej

Najciekawsze miejsca turystyczne w Irlandii

Irlandia powszechnie uważana jest za jeden z najbardziej celtyckich krajów Europy. Tymczasem największą grupą etniczną zamieszkującą terytorium współczesnej Irlandii byli Piktowie. Plemiona celtyckie przybyły na wyspę dopiero między IV a III wiekiem p.n.e. W latach 432-465 Irlandia została schrystianizowana przez św. Patryka i stała się głównym ośrodkiem nauki.

Czytaj więcej

Największe atrakcje turystyczne Londynu

Londyn to stolica Anglii i Wielkiej Brytanii, a zarazem największe miasto królestwa. Położone jest w jego południowo-wschodniej części, nad Tamizą. Po Moskwie i Stambule stanowi trzecie największe miasto w Europie. Rokrocznie Londyn odwiedzają turyści z całego świata. Co przyciąga ich największą uwagę?

Czytaj więcej

Największe atrakcje Wielkiej Brytanii

Od skalnych monolitów, po malownicze zamki… Od historycznych budowli, po nowoczesne muzea i energetyczne metropolie… Wielka Brytania mimo raczej kapryśnej pogody każdego roku przyciąga turystów z całego świata, oferując im dokładnie takie atrakcje, jakich szukają. Co warto zwiedzić w Wielkiej Brytanii?

Czytaj więcej

Najczęściej odwiedzane przez turystów miejsca w Bodrum

Bodrum to popularny kurort turystyczny zlokalizowany u wybrzeża Morza Egejskiego. W sezonie letnim miejscowość jest chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata, których przyciągają do Bodrum luksusowe hotele, nocne kluby i dyskoteki, a także piaszczyste plaże i zabytki. Co warto zwiedzić w Bodrum i najbliższej okolicy?

Czytaj więcej

Co warto zobaczyć w mieście Antalya?

Antalya to jedno z najpopularniejszych miast kraju, a zarazem ceniony kurort turystyczny, do którego od lat niezmiennie ściągają turyści z całego świata. Antalya leży w południowo-zachodniej Turcji. Przyciąga uwagę zabytkową architekturą, piaszczystymi plażami oraz dużą liczbą atrakcji turystycznych. Co warto zobaczyć odwiedzając to niezwykłe miasto?

Czytaj więcej

Największe atrakcje turystyczne w Turcji

Turcja to popularny kierunek turystyczny, o wyborze którego decydują m.in. doskonała pogoda, szerokie piaszczyste plaże i luksusowe hotele. Nie bez znaczenia dla wyboru tego kierunku turystycznego jest również cena wyjazdu, która jest nieporównywalnie niższa od ceny pobytu w zachodnich kurortach.

Czytaj więcej