Wakacje

Czytelnia - ciekawostki podróżnicze Łódź

Loty do Rimini: Słoneczne Włochy w zasięgu ręki

Rimini to jedno z najpopularniejszych miast turystyczno-wypoczynkowych nad północnym Adriatykiem. Podobnie jak Bolonia, Rimini leży w regionie Emilia-Romania. Słońce, piaszczyste plaże, wyśmienita kuchnia oraz niepowtarzalny klimat włoskiego miasteczka rokrocznie przyciąga tutaj rzesze turystów z całego Świata.

Czytaj więcej

Co zobaczyć w Lwowie?

Już od dłuższego czasu Ukraina stanowi popularny wśród polskich turystów kierunek wyjazdowy. I choć do Lwowa wciąż wyjeżdżamy głównie na wyjazdy weekendowe, jest to miasto cieszące się naprawdę dużym zainteresowaniem. Co warto zobaczyć odwiedzając Lwów?

Czytaj więcej

Wakacje na Sycylii

Sycylia to wprost wymarzone miejsce na letnie wakacje. Słońce, piasek, woda… i doskonała włoska kuchnia. Jak się temu oprzeć? Zwłaszcza teraz, kiedy z Łodzi na Sycylię można polecieć jednym samolotem (bez przesiadek, z międzylądowaniem w Forli) i to w naprawdę korzystnej cenie.

Czytaj więcej

Tanie loty do Włoch – na weekend, na urlop, biznesowo

Włochy to kierunek często wybierany przez polskich turystów, a coraz częściej także przedsiębiorców. Do niedawna do Włoch podróżowaliśmy głównie autokarami i samochodami. Mniejsze grupy korzystały z busów. Dzisiaj tanie loty do Włoch oferują nam pełną swobodę komunikacji zarówno z dużymi ośrodkami miejskimi, jak i niewielkimi destynacjami o walorach turystycznych.

Czytaj więcej

Złote Piaski - piaszczyste plaże i morze atrakcji

Złote Piaski to jeden z najbardziej popularnych nadmorskich kurortów Bułgarii. Sam kurort, jak i jego okolice cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem turystów od ponad 60 lat. Jednym z największych atutów tej popularnej wakacyjnej destynacji są piaszczyste plaże, na których możemy zażyć kąpieli słonecznych i zakosztować sportów wodnych.

Czytaj więcej

Wakacje w Warnie

Wielu młodych Polaków kojarzy Warnę przede wszystkim z opowieści swoich rodziców. Jedni mieli szczęście spędzić tam urlop, dla innych Warna była niedoścignionym marzeniem. Dzisiaj ten nadmorski kurort w Bułgarii pozostaje w zasięgu zaledwie kilkugodzinnego lotu samolotem, co sprawia, że wakacje w Warnie to opcja chętnie wybierana przez młodych Polaków, rodziny z dziećmi oraz seniorów.

Czytaj więcej