Routes Europe 2023

Cała lotnicza Europa przyjedzie do Łodzi!

W 2023 roku Łódź będzie miastem-gospodarzem
16. European Route Development Forum

To największe doroczne spotkanie lotnisk i linii lotniczych. W Łodzi będą zapadać decyzje dotyczące połączeń na europejskim niebie.

W maju 2023 roku do Łodzi przyjedzie ok. 1200 delegatów, w tym przedstawiciele ponad 100 linii lotniczych, lotnisk, a także miast, regionów oraz organizacji turystycznych z całej Europy. Impreza wprawdzie ma w nazwie Europę, ale wymiar jest szerszy – w Forum uczestniczą przedstawiciele branży lotniczej m.in. z Izraela, Maroka, czy Gruzji.

Forum w Łodzi miało się odbyć w 2021 roku, ale pandemia koronawirusa przesunęła kalendarz spotkań branżowych o dwa lata. W tym roku w norweskim Bergen odbyło się Forum Routes Europe 2022. Na zakończenie trzydniowej imprezy dr Anna Midera, Prezes Portu Lotniczego w Łodzi, odebrała statuetkę kolejnego miasta-gospodarza z rąk Gautesa S. Riise, przedstawiciela firmy Avinor - właściciela lotnisk w Norwegii, także w Bergen.

Przedstawiciele lotniska w Łodzi wystąpili na gali kończącej Forum w Bergen w strojach z filmu Andrzeja Wajdy „Ziemia obiecana”. W tym klimacie odbyła się promocja Łodzi w obecności blisko 1000 delegatów z całej Europy.

Więcej o gali przeczytasz klikając TUTAJ